Televize Barrandov a Nova utrácely v Cannes za nové pořady

Praha - Nová digitální stanice na veletrhu v Cannes poprvé navázala širší kontakty s americkými producenty. Píše to páteční list E15.

Přidejte svůj názor

371

Již letos na podzim by se na obrazovkách TV Barrandov měly objevit první pořady, které televize nakoupila na nedávno skončeném televizním veletrhu MIPTV v Cannes. Podle odhadu E15 zde celkem za programy utratila desítky milionů korun z celkového rozpočtu 300 milionů na program pro letošní rok.

„V Cannes jsme uzavřeli kontrakty například s britskou společností Fremantle- Media na několik seriálů, s Discovery Channel v rámci další spolupráce jsme podepsali kontrakt na balík dokumentů,“ uvedl místopředseda představenstva Barrandov Televizní Studio Janis Sidovský. Daný balík dokumentů by měl podle magazínu Hollywood Reporter zahrnovat 38 hodin, mezi kterými jsou i seriály Nejbohatší lidé Evropy nebo Austin Stevens.

Další nákupy se podařily u německého distributora Bavaria Film, od kterého TV Barrandov získala práva na pokračování seriálu Sladká Laura, nebo u francouzského Gaumontu (balík komedií).

Nové digitální televizi, která začala vysílat 11. ledna, se navíc v Cannes podařil průlom – poprvé zde navázala širší kontakty s americkými producenty. „Je to pravda, začínáme jednat i se zámořskými distributory o nákupu balíku celovečerních filmů a několika seriálů,“ potvrdil Sidovský. Při startu TV Barrandov sázela hlavně na evropskou produkci, například právě od společnosti Bavaria Film.

Televize, kterou financují investoři v čele s ocelářským podnikatelem Tomášem Chrenekem, totiž musí udržovat rostoucí sledovanost, proto přikročila k nákupu masově oblíbené americké produkce. Podle peoplemetrového měření TV Barrandov sledovalo v březnu na 550 tisíc diváků, což představuje 1,42 procenta trhu.

Ostatní televize nechtěly být tak konkrétní jako TV Barrandov. Zástupci Novy na MIPTV podle mluvčí Michaely Fričové projednávali „nové možnosti spolupráce s klíčovými hráči v televizním a filmovém průmyslu“. Jak ale zjistil server WorldScreen. com, Nova v Cannes nakoupila například reality dokument o Pamele Anderson Pam: Girl on the Loose z produkce Comcast International Media Group.

Programové schéma největší komerční televize již několik let těží z dlouhodobých- kontraktů s obřími filmovými studii jako Time Warner, Columbia Pictures, MGM nebo Dreamworks. Nova tak má přístup k aktuálním zahraničním seriálům nebo velkofilmům americké provenience. Rovněž Prima nechtěla prozradit více podrobností. „Nic konkrétního jsme nepodepsali, jednali jsme se všemi majors. Hlavním televizním trendem dneška jsou jakékoliv pořady, které jsou levné,“ uvedl programový ředitel Primy Gordon Lovitt.

Témata: TV Barrandov | TV Nova
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odchod Katalánska poškodí ekonomiku, tvrdí firmy

23.07.2017 18:07 Barcelona - Hnutí za odtržení Katalánska může podle téměř tří čtvrtin šéfů španělských firem…

Britský řetězec Asda zvažuje koupi sítě B&M

23.07.2017 15:08 Londýn - Britský řetězec supermarketů Asda zvažuje koupi rychle expandující sítě diskontních…

Lotyšsko dá pokutu dvěma bankám za porušování sankcí vůči KLDR

22.07.2017 18:57 Riga - Lotyšské úřady potrestaly pokutou téměř tří milionů eur (78 milionů Kč) dvě místní banky za…

Evropská komise vyšetřuje dohody německých automobilek

22.07.2017 16:43 Brusel - Antimonopolní orgány Evropské unie dostaly zprávy o možných kartelových dohodách mezi…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama