Nejefektivnější reklamy : šokují, ale i zvedají tržby

Praha - V Praze se včera konal již třináctý ročník soutěže o nejefektivnější reklamní kampaň Effie 2009. V šesti kategoriích získala tři zlatá ocenění agentura Mark BBDO, mimo jiné za reklamní kampaň na nadaci Člověk v tísni. Ve čtvrtečním vydání o tom informují Hospodářské noviny (HN).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Pravidelné klání o nejefektivnější reklamy roku pořádala Asociace komunikačních agentur (AKA). Letos však porota cenami šetřila a některé kategorie zůstaly zcela bez ocenění. "Během posledních let jsme upravili složení poroty, v níž většinu tvoří vedoucí pracovníci výzkumných agentur a zadavatelů. Ti dokážou velmi přesně oddělit zásluhy, které má inovace produktu, cenová nebo distribuční politika od přínosu marketingové komunikace vytvořené agenturou," říká Jiří Janoušek, výkonný ředitel AKA.

Celkem bylo letos do soutěže přihlášeno 70 kampaní. V kategorii Sociální, ekologický a kulturní marketing si zlato odnesla hodně diskutovaná kampaň "Nemyslíš, zaplatíš" z dílny Euro RSCG a reklamní spot na nadaci Člověk v tísni od Mark BBDO. V kategorii Potraviny a nápoje opět bodovala agentura Mark BBDO, která obsadila první příčku vtipnou jogurtovou kampaní Müller Mix, stejně tak jako v kategorii Finanční služby za "zlodějskou" kampaň pro Direct pojišťovnu, znázorňující, jak jednoduše se dá ukrást automobil.

Témata: Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Foxconn postaví v USA továrnu za deset miliard dolarů

27.07.2017 03:06 Washington - Tchajwanská společnost Foxconn, největší smluvní výrobce elektroniky na světě, postaví…

Tučná pokuta pro společnost Apple? Může za to patentový spor

26.07.2017 19:05 Washington - Soud ve Spojených státech nařídil společnosti Apple, aby v důsledku patentového sporu…

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Británie zakáže prodej benzinových a naftových aut

26.07.2017 16:26 Aktualizováno Londýn - Britská vláda chce od roku 2040 zakázat prodej aut s benzinovým či naftovým motorem. O…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama