Nejefektivnější reklamy : šokují, ale i zvedají tržby

Praha - V Praze se včera konal již třináctý ročník soutěže o nejefektivnější reklamní kampaň Effie 2009. V šesti kategoriích získala tři zlatá ocenění agentura Mark BBDO, mimo jiné za reklamní kampaň na nadaci Člověk v tísni. Ve čtvrtečním vydání o tom informují Hospodářské noviny (HN).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Pravidelné klání o nejefektivnější reklamy roku pořádala Asociace komunikačních agentur (AKA). Letos však porota cenami šetřila a některé kategorie zůstaly zcela bez ocenění. "Během posledních let jsme upravili složení poroty, v níž většinu tvoří vedoucí pracovníci výzkumných agentur a zadavatelů. Ti dokážou velmi přesně oddělit zásluhy, které má inovace produktu, cenová nebo distribuční politika od přínosu marketingové komunikace vytvořené agenturou," říká Jiří Janoušek, výkonný ředitel AKA.

Celkem bylo letos do soutěže přihlášeno 70 kampaní. V kategorii Sociální, ekologický a kulturní marketing si zlato odnesla hodně diskutovaná kampaň "Nemyslíš, zaplatíš" z dílny Euro RSCG a reklamní spot na nadaci Člověk v tísni od Mark BBDO. V kategorii Potraviny a nápoje opět bodovala agentura Mark BBDO, která obsadila první příčku vtipnou jogurtovou kampaní Müller Mix, stejně tak jako v kategorii Finanční služby za "zlodějskou" kampaň pro Direct pojišťovnu, znázorňující, jak jednoduše se dá ukrást automobil.

Témata: Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Amazon kvůli daňovému sporu v Itálii zaplatí 100 milionů eur

15.12.2017 21:09 Milán - Daňový úřad v Itálii se dohodl s americkým internetovým obchodem Amazon na vyřešení sporu…

Už se chystá novela EET. Verdikt soudu přišel pozdě, zoufají si e-shopy

15.12.2017 16:07 Aktualizováno Praha - Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vítá, že Ústavní soud (ÚS) nezrušil zákon o…

Německý řetězec sexshopů krachuje, požádal o insolvenční řízení

15.12.2017 14:34 Frankfurt nad Mohanem - Německý řetězec sexshopů Beate Uhse podal žádost o insolvenční řízení a…

Globus dostal pokutu 183 milionů, dle ÚOHS vnucoval dodavatelům služby

15.12.2017 12:58 Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama