Češi chtějí ušetřit na vánočních dárcích, kupují je v dražbách z exekucí

Praha - Zájem o předvánoční dražby z exekucí je v letošním roce vysoký, Češi chtějí vánoční dárky pořídit levněji. Informaci ve středu sdělil Robert Hladil, mediální zástupce Exekutorského úřadu Přerov JUDr Tomáše Vrány.

Přidejte svůj názor

371

Podle statistik exekutorského úřadu vzrůstá v listopadu a prosinci oproti jiným měsícům mezi Čechy zájem o dražby movitých předmětů zabavených při exekucích v průměru o čtvrtinu. Elektronika, nábytek, jízdní kola či auta si totiž spotřebitelé v aukci mohou zakoupit mnohem levněji, než je jejich odhadní cena.

„Zvláště ke konci roku praskají naše dražební místnosti ve švech a tento rok očekáváme opravdový nával. Dražitelé se netají tím, že přijeli pro své blízké levně pořídit dárky pod vánoční stromek,“ řekl soudní exekutor Tomáš Vrána. Podle něj se letošní dražby jeho úřadu zúčastní na 300 dražitelů, což je o 80 dražitelů více, než v jiných měsících.

V letošním roce by měl počet exekucí v České republice vzrůst na 700 tisíc, meziročně vzroste i počet předmětů, které jsou v dražbách prodávány. „V letošním roce jsme vydražili již více než 5500 položek movitého majetku, což je oproti loňsku o 19 procent více,“ dodal Tomáš Vrána.

Přehled všech dražeb z exekucí mohou spotřebitelé najít na stránkách exekutorské komory České republiky.

Exekutorský úřad Přerov JUDr. Tomáše Vrány působí na českém trhu od roku 2001. Patří mezi pět největších exekutorských úřadů v České republice. V loňském roce uskutečnil přes 22 tisíc exekucí.

Témata: Vánoce | Obchody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu, Topolánek…

24.07.2017 16:48 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Německo chce kvůli kauze s turbínami na Krymu rozšířit sankce

24.07.2017 15:51 Berlín - Německo prosazuje, aby se na seznamu protiruských sankcí ocitly další čtyři osoby. Důvodem…

Katastrofální sucho devastuje Itálii: Bude málo vína, rajčat, ale i…

24.07.2017 15:26 Řím - Podle meteorologů zažívá Itálie jedno z nejhorších suchých období za 60 let, v některých…

MMF zhoršil výhled růstu pro USA, zlepšil prognózu pro eurozónu

24.07.2017 14:12 Aktualizováno Kuala Lumpur - Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní aktualizaci Světového ekonomického výhledu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama