ČEZ navrhuje za loňský rok hrubou dividendu 50 korun na akcii

Praha - Představenstvo energetické společnosti ČEZ na svém úterním zasedání rozhodlo o návrhu na výši dividendy ze zisku loňského roku, který bude předkládat valné hromadě akcionářů konané dne 13. května 2009. Podle středeční zprávy společnosti bude navrhovat hrubou dividendu ve výši 50 korun na akcii.

Přidejte svůj názor

371

„Navrhovaná výše dividendy tak představuje nárůst o 10 korun oproti dividendě vyplacené v loňském roce. Celkem je na dividendy určeno více než 26,6 miliardy korun. Majoritní vlastník, tedy stát, obdrží zhruba 18,7 miliardy korun,“ uvedl mluvčí společnosti Ladislav Kříž. Akcie ČEZ se aktuálně (11:50 SELČ) obchodují na pražské burze na úrovni 781,50 Kč, dividenda tak znamená výnos ve výši 6,4 procenta.

„Návrh na dividendu je tak v souladu s platnou dividendovou politikou, kdy výplatní poměr dividend je 50 až 60 procent čistého konsolidovaného zisku bez vlivu mimořádných příjmů,“ doplnil Kříž. Částka navrhovaná k výplatě za rok 2008 představuje přibližně 56 procent z konsolidovaného zisku po zdanění.

Valná hromada ČEZ by dále měla rozhodovat i o dalším nabytí vlastních akcií společnosti. Akcionáři budou hlasovat o prodloužení termínu zpětného odkupu, protože minulá valná hromada dala mandát na odkup až 10 procent akcií do prosince tohoto roku.

Valná hromada bude dále schvalovat účetní uzávěrku ČEZ a smlouvu o vkladu části podniku „rozvody tepla“ do společnosti ČEZ Teplárenská. Akcionáři budou rozhodovat i změně stanov společnosti a o objemu finančních prostředků pro poskytnutí darů. Součástí programu bude i potvrzení kooptace, odvolání a volba členů dozorčí rady a členů výboru pro audit.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama