ČEZ navrhuje za loňský rok hrubou dividendu 50 korun na akcii

Praha - Představenstvo energetické společnosti ČEZ na svém úterním zasedání rozhodlo o návrhu na výši dividendy ze zisku loňského roku, který bude předkládat valné hromadě akcionářů konané dne 13. května 2009. Podle středeční zprávy společnosti bude navrhovat hrubou dividendu ve výši 50 korun na akcii.

Přidejte svůj názor

371

„Navrhovaná výše dividendy tak představuje nárůst o 10 korun oproti dividendě vyplacené v loňském roce. Celkem je na dividendy určeno více než 26,6 miliardy korun. Majoritní vlastník, tedy stát, obdrží zhruba 18,7 miliardy korun,“ uvedl mluvčí společnosti Ladislav Kříž. Akcie ČEZ se aktuálně (11:50 SELČ) obchodují na pražské burze na úrovni 781,50 Kč, dividenda tak znamená výnos ve výši 6,4 procenta.

„Návrh na dividendu je tak v souladu s platnou dividendovou politikou, kdy výplatní poměr dividend je 50 až 60 procent čistého konsolidovaného zisku bez vlivu mimořádných příjmů,“ doplnil Kříž. Částka navrhovaná k výplatě za rok 2008 představuje přibližně 56 procent z konsolidovaného zisku po zdanění.

Valná hromada ČEZ by dále měla rozhodovat i o dalším nabytí vlastních akcií společnosti. Akcionáři budou hlasovat o prodloužení termínu zpětného odkupu, protože minulá valná hromada dala mandát na odkup až 10 procent akcií do prosince tohoto roku.

Valná hromada bude dále schvalovat účetní uzávěrku ČEZ a smlouvu o vkladu části podniku „rozvody tepla“ do společnosti ČEZ Teplárenská. Akcionáři budou rozhodovat i změně stanov společnosti a o objemu finančních prostředků pro poskytnutí darů. Součástí programu bude i potvrzení kooptace, odvolání a volba členů dozorčí rady a členů výboru pro audit.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama