Firmy mají největší zájem o obchodníky a prodejce

Praha - Firmy nyní mají největší zájem o obchodníky a prodejce, poptávka je i po pracovnících v informačních technologiích a ve zdravotnictví. Uvedl to v pondělí v rozhovoru pro Českou televizi (ČT) ředitel společnosti LMC, která provozuje internetový pracovní portál Jobs.cz a Prace.cz Libor Malý.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) v pondělí zveřejní údaje o únorové míře nezaměstnanosti v ČR. Podle Libora Malého a Marie Bílkové vrchní ředitelky sekce politiky zaměstnanosti MPSV dojde k dalšímu zvýšení počtu nezaměstnaných. "Nejvíce postiženi jsou pracovníci v administrativě a v automobilovém průmyslu," řekl Malý. "S tím také souvisí skutečnost, že v současnosti jsou více propouštěni muži než ženy," uvedl Malý.

"Stále více se vyplácejí zkušenosti a vzdělání. Šanci si najít nové zaměstnání mají především lidé, kteří jsou ochotni se učit nové věci," uvedla Bílková.

Nejhůře práci hledají matky s dětmi a starší ženy. "Pokud někdo přijde o zaměstnání je hodně důležité, aby okamžitě začal s hledáním nové a také, aby nepřestal měnit své zvyky. Znamená to, ráno vstát a věnovat se novému zaměstnání, což je pro něj v tuhle chvíli hledání nové práce," radí Malý.

Březnová čísla by podle Bílkové mohla být optimističtější. "V březnu nám začíná lehce stoupat podíl sezonních pracovníků ve stavebnictví a lidí pracujících například na úpravě zeleně. Tam budeme mít možnost umístit některé z našich nezaměstnaných," uvedla Bílková.

Témata: nezaměstnanost
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama