Firmy mají největší zájem o obchodníky a prodejce

Praha - Firmy nyní mají největší zájem o obchodníky a prodejce, poptávka je i po pracovnících v informačních technologiích a ve zdravotnictví. Uvedl to v pondělí v rozhovoru pro Českou televizi (ČT) ředitel společnosti LMC, která provozuje internetový pracovní portál Jobs.cz a Prace.cz Libor Malý.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) v pondělí zveřejní údaje o únorové míře nezaměstnanosti v ČR. Podle Libora Malého a Marie Bílkové vrchní ředitelky sekce politiky zaměstnanosti MPSV dojde k dalšímu zvýšení počtu nezaměstnaných. "Nejvíce postiženi jsou pracovníci v administrativě a v automobilovém průmyslu," řekl Malý. "S tím také souvisí skutečnost, že v současnosti jsou více propouštěni muži než ženy," uvedl Malý.

"Stále více se vyplácejí zkušenosti a vzdělání. Šanci si najít nové zaměstnání mají především lidé, kteří jsou ochotni se učit nové věci," uvedla Bílková.

Nejhůře práci hledají matky s dětmi a starší ženy. "Pokud někdo přijde o zaměstnání je hodně důležité, aby okamžitě začal s hledáním nové a také, aby nepřestal měnit své zvyky. Znamená to, ráno vstát a věnovat se novému zaměstnání, což je pro něj v tuhle chvíli hledání nové práce," radí Malý.

Březnová čísla by podle Bílkové mohla být optimističtější. "V březnu nám začíná lehce stoupat podíl sezonních pracovníků ve stavebnictví a lidí pracujících například na úpravě zeleně. Tam budeme mít možnost umístit některé z našich nezaměstnaných," uvedla Bílková.

Témata: nezaměstnanost
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama