Češi mají nové oblíbené slovo - šrotovné

Praha - "Šrotovné" se v České republice rychle stává jedním z nejoblíbenějších českých slov posledních týdnů. Šrotují se i takové věci jako dovolená, píše v pondělí deník Mladá fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

"Sešrotujte své tuzemské plány na dovolenou a dostanete od nás slevu na nákup zahraničního zájezdu," láká své zákazníky jedna cestovní kancelář.

Termín "šrotovné" se původně vztahoval je na státní prémii za likvidaci starých automobilů. Nyní se stal součástí mnoha kampaní, které lákají zákazníka. A podle odborníků tento postup funguje. "Na šrotovné jako symbol slevy lidé slyší," řekl listu Cyril Křůpala z reklamní agentury Active Partners.

Na módní vlně se veze kdekdo. ČEZ slaví úspěch se slevou za likvidaci starých spotřebičů. Objevují se však i bizarnější případy: prémie za výměnu starého nože za nový, ale i za odsátí přebytečného tuku či vytržený zub. Podle nabídky jisté pražské kliniky estetické medicíny obdrží zákazník na každou odsátou část těla stopadesátikorunovou "šrotační" prémii.

Avšak i šrotovné v původním slova smyslu - tedy peníze za likvidaci starého vozu - má své kritiky. Odstupující ministr financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL) považuje šrotovné za ekonomický zločin, který zvýhodňuje jedinou skupinu firem.

Témata: šrotovné
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už se chystá novela EET. Verdikt soudu přišel pozdě, zoufají si e-shopy

15.12.2017 16:07 Aktualizováno Praha - Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vítá, že Ústavní soud (ÚS) nezrušil zákon o…

Globus dostal pokutu 183 milionů, dle ÚOHS vnucoval dodavatelům služby

15.12.2017 12:58 Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž…

Rána pro EET: Třetí a čtvrtá vlna se musí odložit. Benda jásá

15.12.2017 11:18 Brno - Ústavní soud (ÚS) dnes zrušil plánovaný "náběh" třetí a čtvrté etapy elektronické evidence…

Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v EU, porazila i Paříž či Vídeň

15.12.2017 11:11 Praha - Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v Evropské unii. Na základě hrubého domácího…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama