Dopady krize pocítily i stavební veletrhy v Brně

Brno - Stavební veletrhy IBF, SHK Brno a veletrh investicí Urbis Invest budou letos proti srovnatelnému roku 2007 kvůli krizi menší, vystavovat přijede zhruba 1300 firem, o šest procent méně. V pondělí to na zahajovací tiskové konferenci v Brně sdělila ředitelka stavebních veletrhů Jana Ostrá.

Přidejte svůj názor

Stavební veletrh

Celkem 1300 firem z 20 zemí světa přijede vystavovat na stavební veletrhy, které se na brněnském výstavišti uskuteční 21. až 25. dubna. Jejich počet je podle pořadatelů nižší kvůli současné hospodářské krizi, ve srovnatelném roce 2007 (v roce 2008 proběhla navíc v rámci veletrhů i výstava stavební strojů) jich přijelo vystavovat o šest procent více. „Vzhledem k tomu, že český průmysl za leden a únor propadl o více než 20 procent, stavební výroba v únoru meziročně o 14 procent, celkový počet firem vystavujících na stavebních veletrzích považuji za úspěch,“ sdělila k tomu Ostrá.

Podle ní čeká na návštěvníky sedm desítek novinek z ČR i ze zahraničí. Mimo českých firem bude hojná i skupina společností z Německa, Běloruska, Turecka, také regionů ze Slovenska, Rakouska, Nizozemska či Ukrajiny. Zvýrazněným tématem bude letos energeticky úsporné stavění, tedy problematika zateplování, vytápění, klimatizací a zdrojů energie. „Téma je aktuální i z pohledu dotačního programu zelených úspor, který se právě v těch dnech rozbíhá,“ doplnila Ostrá.

Celkem 14 exponátů bude soutěžit o Zlaté medaile IBF, devět o medaile SHK. „Z počtu přihlášených exponátů jsme měli kvůli krizi trochu obavy, aby jich nebylo málo, nakonec je jich zhruba podobný počet jako v roce 2008,“ uvedla už dříve Jana Smolková z pořadatelského týmu. Tehdy se do obou soutěží nahlásilo celkem 24 firem, z toho 16 v rámci IBF a osm do SHK.

Letos poprvé se v rámci doprovodného programu stavebních veletrhů uskuteční Technologická burza, na kterou se registrovalo celkem 40 firem. Ty si už minulý týden vybíraly stejně registrované partnery, kteří je svým profilem zaujali, aby s ním v rámci akce strávili třicetiminutovou obchodní schůzku. Schůzek proběhne za den několik a s různými partnery, to podle zájmu.

Mezinárodní stavební veletrh IBF, Mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK Brno a také přidružený Mezinárodní investiční veletrh Urbis Invest, který je zároveň oficiální doprovodnou akcí Českého předsednictví Evropské unii 2009, se na brněnském výstavišti uskuteční 21. až 25. dubna. V roce 2008 na ně přijelo vystavovat celkem 1465 firem z 23 zemí, expozice zabraly plochu přes 75 tisíc metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu přes 95 tisíc lidí.

Témata: bvv
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama