Ropa z Ruska může zdražit

Praha - Jednání o nové smlouvě mezi Českou rafinérskou a slovenským přepravcem ropy Transpetrol se stále nedaří uzavřít a Česku kvůli tomu hrozí vyšší ceny za přepravu této strategické suroviny z Ruska. Uvádí to úterní vydání deníku E15 s odvoláním na zdroj blízký vedení Transpetrolu.

Přidejte svůj názor

Česká rafinérská, která je hlavním tuzemským odběratelem ropy, se totiž podle tohoto zdroje může dostat do pozice partnera, který nemá se slovenskou firmou dlouhodobý smluvní vztah. To může znamenat, že bude muset platit za přepravu a skladování ropy poplatky, které jsou jedenapůlkrát vyšší než běžné ceny, což by mohlo ropu zdražit.

Jak již nedávno deník E15 informoval, platnost předcházející smlouvy o přepravě a skladování ropy vypršela ke konci minulého roku. „Jednání dále pokračují, nejsou ukončena,“ potvrdil deníku mluvčí České rafinérské Aleš Soukup. „Česká rafinérská se snaží vyjednat takovou pozici, aby byl přepravní tarif konkurenceschopný,“ dodává Soukup.

Ropovodem Družba, jehož slovenskou část Transpetrol spravuje, putuje veškerá ropa z Ruska. Ta dosud tvořila zhruba dvě třetiny dodávek pro Českou rafinérskou – přibližně pět milionů tun ročně.

Témata: ropa
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama