Od dnešního dne je možné žádat o dotace na zateplení domů

Praha - Od středu mohou vlastníci rodinných a bytových domů žádat od státu velkorysé dotace na zateplení těchto objektů či na náhradu jejich vytápění za ekologické. Informuje o tom ve svém středečním vydání deník Právo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Žádat o dotace lze až do 30. června 2012 nebo do vyčerpání peněz programu Zelená úsporám, který vyhlásilo ministerstvo životního prostředí 7. dubna. Je na něj určeno zhruba 25 miliard korun, z toho deset miliard v letošním roce.

Podle odhadů na dotace dosáhne celkem 250 tisíc domácností. Na jeden projekt lze získat až statisíce korun.

Zájem o dotace je obrovský. Například na krajském Státním fondu životního prostředí v Praze stála včera dlouhá fronta na formuláře. Ty by měly být ve středu k dispozici ke stažení i na internetové stránce Státního fondu životního prostředí (SFŽP).

Podle vedoucí programu Zelená úsporám Ireny Plockové ze SFŽP lidé nemusí pospíchat, peněz je údajně dost. Spíše by se měli připravit a vyčkat, až na seznamu dodavatelů bude dost firem, z nichž musí lidé pro své projekty povinně vybírat.

Samotné podání žádosti není jednoduché. Je třeba mít projekt od osoby oprávněné k projektování a vyplnit formulář s řadou příloh. Žádost se poté předkládají nejprve na krajském pracovišti SFŽP. Jimi potvrzenou projektovou dokumentaci pak žadatel odevzdá na pobočce pověřené banky, která po dokončení akce vyplatí žadateli dotace.

Těmito bankami jsou podle Plockové Česká spořitelna, ČSOB včetně Poštovní spořitelny a Hypoteční banky, dále Komerční banka, UniCredit bank a LBBW. Banky ale zatím žádosti přijímat nemohou. Přijímání žádostí by mělo začít do dvou až čtyř týdnů.

Témata: dotace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu, Topolánek…

24.07.2017 16:48 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Lidovci a STAN pohořeli. Vláda smetla návrh na odklad části EET

24.07.2017 12:43 Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních…

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun

24.07.2017 11:38 Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu…

Pražské letiště odbavuje stále víc cestujících. Zájem je o Afriku, Dálný…

24.07.2017 11:08 Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama