Od dnešního dne je možné žádat o dotace na zateplení domů

Praha - Od středu mohou vlastníci rodinných a bytových domů žádat od státu velkorysé dotace na zateplení těchto objektů či na náhradu jejich vytápění za ekologické. Informuje o tom ve svém středečním vydání deník Právo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Žádat o dotace lze až do 30. června 2012 nebo do vyčerpání peněz programu Zelená úsporám, který vyhlásilo ministerstvo životního prostředí 7. dubna. Je na něj určeno zhruba 25 miliard korun, z toho deset miliard v letošním roce.

Podle odhadů na dotace dosáhne celkem 250 tisíc domácností. Na jeden projekt lze získat až statisíce korun.

Zájem o dotace je obrovský. Například na krajském Státním fondu životního prostředí v Praze stála včera dlouhá fronta na formuláře. Ty by měly být ve středu k dispozici ke stažení i na internetové stránce Státního fondu životního prostředí (SFŽP).

Podle vedoucí programu Zelená úsporám Ireny Plockové ze SFŽP lidé nemusí pospíchat, peněz je údajně dost. Spíše by se měli připravit a vyčkat, až na seznamu dodavatelů bude dost firem, z nichž musí lidé pro své projekty povinně vybírat.

Samotné podání žádosti není jednoduché. Je třeba mít projekt od osoby oprávněné k projektování a vyplnit formulář s řadou příloh. Žádost se poté předkládají nejprve na krajském pracovišti SFŽP. Jimi potvrzenou projektovou dokumentaci pak žadatel odevzdá na pobočce pověřené banky, která po dokončení akce vyplatí žadateli dotace.

Těmito bankami jsou podle Plockové Česká spořitelna, ČSOB včetně Poštovní spořitelny a Hypoteční banky, dále Komerční banka, UniCredit bank a LBBW. Banky ale zatím žádosti přijímat nemohou. Přijímání žádostí by mělo začít do dvou až čtyř týdnů.

Témata: dotace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Globus stáhnul z prodeje chobotničky, obsahovaly jedovaté kadmium

25.05.2018 16:23 Praha - Kvůli zvýšenému limitu toxického kadmia nařídila Státní veterinární zpráva (SVS) stáhnout z…

Koruna vůči euru padá, je nejslabší od konce roku 2017. Zakročí ČNB?

25.05.2018 15:41 Praha/Stockholm - Guvernér České národní banky Jiří Rusnok předpokládá, že koruna v příštích…

Vedení Unipetrolu navrhuje nevyplatit dividendu. Ostuda a blamáž, hromuje…

25.05.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Představenstvo petrochemického holdingu Unipetrol navrhuje nevyplatit letos akcionářům…

J&T dostala 11,5 miliardy korun, které jí dlužila CEFC. Mynář svádí…

25.05.2018 14:00 Praha - Skupina J&T dostala od čínské CITIC Group 11,5 miliardy Kč, které jí dlužila čínská CEFC.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama