Část živnostenského zákona je v rozporu s Listinou základních práv a svobod

Brno - Ústavní soud ve středu rozhodl, že část platného živnostenského zákona, která definuje podmínku o bezúhonnosti pro provozování podnikatelské činnosti, je v rozporu s Listinou základních práv a svobod.

Přidejte svůj názor

Soudci tak nevyhověli žádosti Krajského soudu v Plzni na zrušení ustanovení o bezúhonnosti pro provozování podnikatelské činnosti živnostenského podnikání. Nález soudu oznámil soudce zpravodaj Pavel Holländer.

Ústavní soud však zároveň na svém středečním jednání kontroverzní paragraf nezrušil, protože se nezabýval v současné době platným živnostenským zákonem, ale pouze jeho dřívější verzí platnou do června 2008. I ten však má stejné ustanovení o bezúhonnosti. Podle mluvčího soudu Michala Spáčila se však museli ústavní soudci striktně zabývat návrhem stěžovatele.

"Návrh směřoval k dnes již neplatné verzi živnostenského zákona, Proti této starší verzi směřoval z toho důvodu, že krajský soud může návrh na zrušení zákona podat pouze v souvislosti s případem, který posuzuje, a ten se stal v době platnosti starého živnostenského zákona," uvedl mluvčí soudu.

Témata: zákony
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama