Pro stavební veletrh v Brně přišel „silnější“ den

Brno - Stavební veletrhy v Brně by třetí výstavní den mělo podle pořadatelů už tradičně navštívit více lidí než na začátku celé akce. Před výstavištěm se už od čtvrtečního rána vytvořily davy lidí.

Přidejte svůj názor

371

Pořadatelé jako každým rokem očekávají i letos příchod zhruba 100 000 návštěvníků, první dva dny ale co do návštěvnosti bývají slabší. „Bohužel je v lidech stále zakořeněno, že první dny bývají na stavebních veletrzích pro odborníky, což už nějakou dobu není pravda,“ vysvětlila marketingová manažerka veletrhu Jana Tyrichová s tím, že na výstaviště mohou přicházet a přicházejí i návštěvníci z řad širší veřejnosti. I tak bývá z pohledu návštěvnosti silnější až třetí den, což zřejmě bude platit i letos. Areál výstaviště se návštěvníky zaplnil už od samého rána, přestože první dny to také nebylo špatné. „Vystavovatelé jsou spokojení, našli a ještě zde určitě najdou spoustu obchodních příležitostí,“ doplnila Tyrichová.

Mezinárodní stavební veletrh IBF, Mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK Brno a také přidružený Mezinárodní investiční veletrh Urbis Invest, který je zároveň oficiální doprovodnou akcí Českého předsednictví Evropské unii 2009, se na brněnském výstavišti konají 21. až 25. dubna.

Letos stavební veletrhy i přes krizi přilákaly celkem 1300 firem, které přijely vystavovat z 20 zemí světa. Mimo firem z Česka jsou k vidění i početné expozice společností z Německa, Slovenska, Běloruska, Rakouska, Nizozemska, Ukrajiny či Turecka. Vystavovat přijely např. Skanska, Metrostav, Colas, Vekra, Velux, Usspa, Sanitec či Sapelii. Zvýrazněným tématem je letos energeticky úsporné stavění, tedy problematika zateplování, vytápění, klimatizací a zdrojů energie.

Témata: bvv
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už se chystá novela EET. Verdikt soudu přišel pozdě, zoufají si e-shopy

15.12.2017 16:07 Aktualizováno Praha - Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vítá, že Ústavní soud (ÚS) nezrušil zákon o…

Globus dostal pokutu 183 milionů, dle ÚOHS vnucoval dodavatelům služby

15.12.2017 12:58 Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž…

Rána pro EET: Třetí a čtvrtá vlna se musí odložit. Benda jásá

15.12.2017 11:18 Brno - Ústavní soud (ÚS) dnes zrušil plánovaný "náběh" třetí a čtvrté etapy elektronické evidence…

Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v EU, porazila i Paříž či Vídeň

15.12.2017 11:11 Praha - Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v Evropské unii. Na základě hrubého domácího…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama