Pro stavební veletrh v Brně přišel „silnější“ den

Brno - Stavební veletrhy v Brně by třetí výstavní den mělo podle pořadatelů už tradičně navštívit více lidí než na začátku celé akce. Před výstavištěm se už od čtvrtečního rána vytvořily davy lidí.

Přidejte svůj názor

371

Pořadatelé jako každým rokem očekávají i letos příchod zhruba 100 000 návštěvníků, první dva dny ale co do návštěvnosti bývají slabší. „Bohužel je v lidech stále zakořeněno, že první dny bývají na stavebních veletrzích pro odborníky, což už nějakou dobu není pravda,“ vysvětlila marketingová manažerka veletrhu Jana Tyrichová s tím, že na výstaviště mohou přicházet a přicházejí i návštěvníci z řad širší veřejnosti. I tak bývá z pohledu návštěvnosti silnější až třetí den, což zřejmě bude platit i letos. Areál výstaviště se návštěvníky zaplnil už od samého rána, přestože první dny to také nebylo špatné. „Vystavovatelé jsou spokojení, našli a ještě zde určitě najdou spoustu obchodních příležitostí,“ doplnila Tyrichová.

Mezinárodní stavební veletrh IBF, Mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK Brno a také přidružený Mezinárodní investiční veletrh Urbis Invest, který je zároveň oficiální doprovodnou akcí Českého předsednictví Evropské unii 2009, se na brněnském výstavišti konají 21. až 25. dubna.

Letos stavební veletrhy i přes krizi přilákaly celkem 1300 firem, které přijely vystavovat z 20 zemí světa. Mimo firem z Česka jsou k vidění i početné expozice společností z Německa, Slovenska, Běloruska, Rakouska, Nizozemska, Ukrajiny či Turecka. Vystavovat přijely např. Skanska, Metrostav, Colas, Vekra, Velux, Usspa, Sanitec či Sapelii. Zvýrazněným tématem je letos energeticky úsporné stavění, tedy problematika zateplování, vytápění, klimatizací a zdrojů energie.

Témata: bvv
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama