Už tři cestovní kanceláře zrušily kvůli prasečí chřipce cesty do Mexika

Tři české cestovní kanceláře, Exim Tours, Fischer a Siam, které měli nasmlouvané přímé charterové lety do Mexika, právě zrušily nejbližší plánované odlety. Informoval o tom v pondělí viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura.

Přidejte svůj názor

Další let měl odlétat tuto sobotu 2.května, ale v zájmu bezpečí klientů byl celý let zrušen a s ním i další nejbližší odlety. Klientům, kteří na plánovaný zájezd neodletí, byly nabídnuty jiné exotické destinace.Další let měl odlétat tuto sobotu 2.května, ale v zájmu bezpečí klientů byl celý let zrušen a s ním i další nejbližší odlety. Klientům, kteří na plánovaný zájezd neodletí, byly nabídnuty jiné exotické destinace.

„Cestovní kanceláře Exim Tours, Fischer a Siam, které společně operovaly přímé lety do Mexika se rozhodly k tomuto kroku pravě před několika minutami,“ uvedl Okamura. Podle něj byly klientům, kteří mají již zakoupené zájezdy, nabídnuty jiné exotické zájezdy, kam létají nyní přímé chartery (Kuba, Salvador, Dominikánská republika, Venezuela atd.) a v případě, že bude alternativní zájezd levnější, tak jim bude rozdíl v ceně vrácen.

„Klienti si samozřejmě mohou eventuelně vybrat i z nabídky dalších zájezdů, které jsou k dispozici. Celkem mělo zájezdy do Mexika u českých cestovních kanceláří v tuto chvíli zarezervováno několik stovek českých turistů,“ uvedl Okamura.

V Mexiku je nyní přibližně 400 českých turistů, přičemž Mexiko vloni navštívilo přibližně 7000 českých občanů, letos předpokládáme nárůst na 9000 osob. Do Mexika také létají z České republiky přímé letecké linky, jedná se o charterové lety se zájezdy cestovních kanceláří do mexického letoviska Cancún. Sezona přímých charterů však již tento měsíc skončila a další přímé lety jsou plánované až od listopadu, nyní tedy cestují čeští turisté do Mexika pravidelnými leteckými linkami.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama