Devadesát procent lidí si myslí, že je lépe topit dovezeným plynem

Praha - Naprostá většina obyvatel Česka (90 procent) považuje vytápění domácností tuhými palivy za neekologické a podle tří čtvrtin je lépe vytápět dováženým plynem než tuzemskými tuhými palivy. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos Tambor, který ve středu zveřejnila Česká plynárenská unie.

Přidejte svůj názor

Pro bezpečnost a spolehlivost dodávek zemního plynu v Česku jsou zásadní čtyři prvky: diverzifikované zdroje a přepravní cesty, podzemní zásobníky plynu, vlastnosti přepravní soustavy a zachování schopnosti tržních plynárenských subjektů reagovat pružně na krizové stavy. Průzkum potvrdil, že všechny tyto prvky si veřejnost uvědomuje.

Naprostá většina obyvatel (91 procent) je informována o dovozu zemního plynu ze dvou nezávislých zdrojů a 73 procent populace je přesvědčeno, že další rozšiřování počtu zdrojů a přepravních cest zemního plynu zaručí ještě vyšší spolehlivost dodávek.

Tři čtvrtiny obyvatel si myslí, že pro vytápění firem i domácností je u nás jednoznačně lepší využívat zemní plyn. U vysokoškolsky vzdělaných bylo procento této odpovědi dokonce 80 procent, ale v žádném z dotazovaných vzorků procento nekleslo pod 70. Z průzkumu také vyplynulo, že 84 procent dotázaných firem a domácností necítilo ohrožení dodávek v době „plynové“ krize na počátku roku.

Způsob, jakým plynovou krizi zvládl největší dovozce zemního plynu do ČR RWE Transgas, česká veřejnost vnímala velmi pozitivně. Podle celorepublikového průzkumu společnosti Datamar z konce ledna 59 procent respondentů zlepšilo svoje mínění o RWE díky „plynové krizi“. Po „plynové krizi“ 21 procent respondentů vnímá RWE jako důvěryhodnější.

Témata: průzkumy | plyn
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama