Manažeři ČEZu si loni vydělali 274 milionů korun

Praha - Vrcholní představitelé společnosti ČEZ si za loňský rok vydělali 274 milionů korun. Informoval o tom v pátek server ihned, který odkazuje na výroční zprávu společnosti.

Přidejte svůj názor

371

Ze zprávy sice nevyplývá, kolik lidí si tuto sumu rozdělí, podle serveru Ihned však půjde minimálně o 22 lidí: kromě dvanáctičlenné dozorčí rady a šesti manažerů ještě čtyři ředitelé divizí. Výdělek vrcholných představitelů ČEZu je sice o 35 milionů korun nižší, než vloni, nicméně celková suma se bude podle serveru dělit mezi méně lidí.

Z 274 milionů korun půjde 236 milionů na mzdové náklady, zbylých 35 milionů korun pak na odměny, které jsou odvozeny podle umístění v hierarchii společnosti. Generální ředitel ČEZu Martin Roman si tak může přijít až na 21 milionů korun jen na prémiích.

Právě platy manažerů ve firmách, v nichž má majetkové zastoupení i stát, se staly v posledních dnech předmětem politické kritiky. "Manažeři státních a polostátních firem by si měli snížit platy o jednu třetinu nebo polovinu a očekávám, že i vedení ostatních firem, stejně jako to bylo u Českých drah, zveřejní své příjmy," prohlásil předseda ČSSD Jiří Paroubek. Pokud by tak neučinili, je sociální demokracie rozhodnuta v případě vítězství v parlamentních volbách tyto manažery vyměnit.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už se chystá novela EET. Verdikt soudu přišel pozdě, zoufají si e-shopy

15.12.2017 16:07 Aktualizováno Praha - Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vítá, že Ústavní soud (ÚS) nezrušil zákon o…

Globus dostal pokutu 183 milionů, dle ÚOHS vnucoval dodavatelům služby

15.12.2017 12:58 Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž…

Rána pro EET: Třetí a čtvrtá vlna se musí odložit. Benda jásá

15.12.2017 11:18 Brno - Ústavní soud (ÚS) dnes zrušil plánovaný "náběh" třetí a čtvrté etapy elektronické evidence…

Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v EU, porazila i Paříž či Vídeň

15.12.2017 11:11 Praha - Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v Evropské unii. Na základě hrubého domácího…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama