2,2 miliardy padlo pro šéfy ČEZ

Praha - Manažeři elektrárenské společnosti ČEZ si vydělali nejvíce v historii a suverénně obhájili titul nejlépe placeného vedení. Informuje o tom sobotní vydání MF DNES.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Šest členů představenstva, dvanáct členů dozorčí rady a třicet členů širšího vedení státem ovládané firmy si loni přišlo na 2,2 miliardy korun. Vyplývá to podle MF DNES z výroční zprávy, kterou ČEZ musel zveřejnit do 30. dubna.

Největší část z výdělku vychází z původního motivačního programu, v jehož rámci ČEZ vyplácel svému vedení odměny ve formě akcií. Na nejvíce peněz si tak přišel šéf ČEZ Martin Roman, který získal zhruba 700 milionů z 1,9 miliardy po zdanění. Zbylých 320 milionů pro vedení představují hrubé mzdy a odměny.

Na více než 160 milionů korun si také přišel člen dozorčí rady a bývalý náměstek ministra financí Sobotky Zdeněk Hrubý. Jako bývalého úředníka ho kvůli motivačnímu programu stíhala policie, předloni však stíhání státní zastupitelství zastavilo a Hrubý mohl odměnu normálně využít.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama