Ministr Nečas přijede řešit situaci v Karlovarském porcelánu

Kritickou situaci na trhu práce v Karlovarském kraji přijede v úterý na podnět hejtmana kraje pomoci řešit ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (ODS). Schůzce předcházel průzkum úředníků ministerstva, řekl agentuře Mediafax před schůzkou hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

"Jedním z hlavních bodů bude alarmující situace pracujících v Karlovarském porcelánu,“ sdělil Novotný (ČSSD). Ministerstvo vyslalo minulý týden do kraje své úředníky, aby zjistili stav a informovali ministra o konkrétních potřebách občanů, kteří se ocitli v obtížné životní situaci.

"Jedním alespoň trochu praktickým výsledem pro občany našeho regionu je, že na žádost Karlovarského kraje bude uvolněna vyšší částka na dávky v hmotné nouzi. To by mohlo výrazněji pomoci v současné složité sociální situaci, zejména zaměstnancům Karlovarského porcelánu," uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Miloslav Čermák (ČSSD). Podle jeho slov tak bude moci být žadateli vyplaceno až 31 260 Kč během kalendářního roku. O dávky v hmotné nouzi mohou žádat i ti, jimž není vyplácena mzda nebo je vyplácena jenom částečně a mají zvýšené nebo neplánované výdaje, které nejsou schopni uhradit vzhledem ke svým příjmům, celkovým sociálním a majetkovým poměrům.

Schůzka s ministrem se koná den poté, co insolvenční správce Karlovarského porcelánu spolu s věřitelským výborem otevřel obálky s nabídkami a oznámil, že na všechny čtyři porcelánky se přihlásili kupci. Výroba by tak nemusela 31. března skončit.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama