Ministr Nečas přijede řešit situaci v Karlovarském porcelánu

Kritickou situaci na trhu práce v Karlovarském kraji přijede v úterý na podnět hejtmana kraje pomoci řešit ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (ODS). Schůzce předcházel průzkum úředníků ministerstva, řekl agentuře Mediafax před schůzkou hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

"Jedním z hlavních bodů bude alarmující situace pracujících v Karlovarském porcelánu,“ sdělil Novotný (ČSSD). Ministerstvo vyslalo minulý týden do kraje své úředníky, aby zjistili stav a informovali ministra o konkrétních potřebách občanů, kteří se ocitli v obtížné životní situaci.

"Jedním alespoň trochu praktickým výsledem pro občany našeho regionu je, že na žádost Karlovarského kraje bude uvolněna vyšší částka na dávky v hmotné nouzi. To by mohlo výrazněji pomoci v současné složité sociální situaci, zejména zaměstnancům Karlovarského porcelánu," uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Miloslav Čermák (ČSSD). Podle jeho slov tak bude moci být žadateli vyplaceno až 31 260 Kč během kalendářního roku. O dávky v hmotné nouzi mohou žádat i ti, jimž není vyplácena mzda nebo je vyplácena jenom částečně a mají zvýšené nebo neplánované výdaje, které nejsou schopni uhradit vzhledem ke svým příjmům, celkovým sociálním a majetkovým poměrům.

Schůzka s ministrem se koná den poté, co insolvenční správce Karlovarského porcelánu spolu s věřitelským výborem otevřel obálky s nabídkami a oznámil, že na všechny čtyři porcelánky se přihlásili kupci. Výroba by tak nemusela 31. března skončit.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama