Ministr Nečas přijede řešit situaci v Karlovarském porcelánu

Kritickou situaci na trhu práce v Karlovarském kraji přijede v úterý na podnět hejtmana kraje pomoci řešit ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (ODS). Schůzce předcházel průzkum úředníků ministerstva, řekl agentuře Mediafax před schůzkou hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

"Jedním z hlavních bodů bude alarmující situace pracujících v Karlovarském porcelánu,“ sdělil Novotný (ČSSD). Ministerstvo vyslalo minulý týden do kraje své úředníky, aby zjistili stav a informovali ministra o konkrétních potřebách občanů, kteří se ocitli v obtížné životní situaci.

"Jedním alespoň trochu praktickým výsledem pro občany našeho regionu je, že na žádost Karlovarského kraje bude uvolněna vyšší částka na dávky v hmotné nouzi. To by mohlo výrazněji pomoci v současné složité sociální situaci, zejména zaměstnancům Karlovarského porcelánu," uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Miloslav Čermák (ČSSD). Podle jeho slov tak bude moci být žadateli vyplaceno až 31 260 Kč během kalendářního roku. O dávky v hmotné nouzi mohou žádat i ti, jimž není vyplácena mzda nebo je vyplácena jenom částečně a mají zvýšené nebo neplánované výdaje, které nejsou schopni uhradit vzhledem ke svým příjmům, celkovým sociálním a majetkovým poměrům.

Schůzka s ministrem se koná den poté, co insolvenční správce Karlovarského porcelánu spolu s věřitelským výborem otevřel obálky s nabídkami a oznámil, že na všechny čtyři porcelánky se přihlásili kupci. Výroba by tak nemusela 31. března skončit.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci a STAN pohořeli. Vláda smetla návrh na odklad části EET

24.07.2017 12:43 Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních…

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu

24.07.2017 12:11 Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun

24.07.2017 11:38 Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu…

Pražské letiště odbavuje stále víc cestujících. Zájem je o Afriku, Dálný…

24.07.2017 11:08 Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama