Pivovar Vyškov mění cenovou politiku

Vyškov - Vyškovský pivovar v jarních měsících mění cenovou politiku, vyjde více vstříc velkoodběratelům. I tohle opatření má přispět k zastavení trvalého poklesu prodeje vyškovského piva.

Přidejte svůj názor

Zatímco v roce 2000 pivovar navařil 78 000 hektolitrů piva, o sedm let později to bylo už jen 39 000. „V roce 2008 jsme proti roku 2000 byli na méně než na polovině tehdejší produkce,“ uvedl ředitel pivovaru David Kaprál. Vloni v pivovaru navařili něco přes 33 000 hektolitrů. Pivovar se proto snaží posílit především obchodní činnost. Nový obchodní ředitel nastoupil do pivovaru letos v březnu. Vedení však mění i cenovou politiku. „Zákazníky jsme rozdělili na velkoobchod a maloobchod. Velkoobchodní odběratelé mají výhodnější ceny i lepší servis,“ vysvětlil Kaprál. Firmě postupně daří obnovovat komunikaci se zákazníky, která dříve vázla. „Pivovaru od začátku roku přibyli noví zákazníci, což bereme jako první vlaštovky do budoucna,“ dodal ředitel.

Součástí ozdravných procesů pivovaru jsou podle něj i změny receptur některých piv. Zatím se to týká především jedenáctky Džbánu a nealkoholického piva. „U Džbánu ale úpravu receptury teprve vyhodnocujeme, projeví se totiž až za 40 dní. Tak dlouho toto pivo zraje,“ doplnil Kaprál.

Pivovar Vyškov je součástí akciové společnosti Jihomoravské pivovary, kterou v roce 1994 založilo ministerstvo zemědělství. Vaří devět základních druhů piva plus limonády. Produkcí patří mezi malé pivovary. Zhruba třetinu produkce vyváží, především do Ruska, Maďarka či Německa. V roce 2008 uvařil 33 400 hektolitrů piva, což byl proti roku 2007 zhruba patnáctiprocentní pokles.

Témata: pivovary
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama