Sedláček (NERV): Burzy se odrazily od falešného dna

Praha - Růst světových akciových trhů, který začal v úvodu března a trvá nepřetržitě už osm týdnů, podle Tomáše Sedláčka, hlavního makroekonoma ČSOB a člena NERV, neznamená, že se burzy odrazily ode dna. Uvedl to v nedělním pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

Přidejte svůj názor

„Podle mě je to pouze falešné dno. Pokud se podíváme na průběh uplynulých krizí, vždycky tam určitá růstová vlna byla, ale poté přišel znovu pokles,“ míní Sedláček. „Ze zámoří v poslední době přicházejí některé pozitivní údaje. Ale jsou to především měkké indikátory, jako třeba růst spotřebitelské důvěry. Ale v případě těch tvrdých žádné velké zlepšení nevidím,“ upozornil.

„Jestli jsme se začátkem března opravdu odrazili ode dna, pak by ta krize byla opravdu hodně krátká. Ale podle mě je ještě příliš brzy,“ dodal ekonom.

Světové akciové trhy zaznamenaly v posledních dvou měsících prudký růst. Širší americký index S&P 500 v tomto období posílil o 30 procent. Technologický Nasdaq zakončil týden už poosmé za sebou v kladných hodnotách, což se stalo naposledy v prosinci 1999. Index PX na pražské burze od začátku března vzrostl dokonce o 39 procent (na 880,6 bodu) a dostal se tak nad hodnotu ze závěru loňského roku (858,2 bodu).

Témata: nerv
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama