Sedláček (NERV): Burzy se odrazily od falešného dna

Praha - Růst světových akciových trhů, který začal v úvodu března a trvá nepřetržitě už osm týdnů, podle Tomáše Sedláčka, hlavního makroekonoma ČSOB a člena NERV, neznamená, že se burzy odrazily ode dna. Uvedl to v nedělním pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

Přidejte svůj názor

„Podle mě je to pouze falešné dno. Pokud se podíváme na průběh uplynulých krizí, vždycky tam určitá růstová vlna byla, ale poté přišel znovu pokles,“ míní Sedláček. „Ze zámoří v poslední době přicházejí některé pozitivní údaje. Ale jsou to především měkké indikátory, jako třeba růst spotřebitelské důvěry. Ale v případě těch tvrdých žádné velké zlepšení nevidím,“ upozornil.

„Jestli jsme se začátkem března opravdu odrazili ode dna, pak by ta krize byla opravdu hodně krátká. Ale podle mě je ještě příliš brzy,“ dodal ekonom.

Světové akciové trhy zaznamenaly v posledních dvou měsících prudký růst. Širší americký index S&P 500 v tomto období posílil o 30 procent. Technologický Nasdaq zakončil týden už poosmé za sebou v kladných hodnotách, což se stalo naposledy v prosinci 1999. Index PX na pražské burze od začátku března vzrostl dokonce o 39 procent (na 880,6 bodu) a dostal se tak nad hodnotu ze závěru loňského roku (858,2 bodu).

Témata: nerv
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

19.05.2018 12:42 Praha - Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v…

J&T nemá informace, že by dnes dostala zaplaceno za dluh CEFC

18.05.2018 16:00 Praha - Skupina J&T nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama