Další šéfové státních firem odkrývají platy

Praha - Hrozby šéfa ČSSD Jiřího Paroubka, že po volbách vyhodí každého manažera státní firmy, který nezveřejní svůj plat, nejsou bez efektu. Informuje o tom pondělní vydání Hospodářských novin.

Přidejte svůj názor

Nově odtajnil výši svého platu i šéf firmy MERO, která spravuje tuzemské ropovody, Jaroslav Pantůček. "Můj plat je v souladu s velikostí naší firmy a ve srovnání s šéfem ČEPRO je zhruba o třetinu nižší," řekl Pantůček. Znamená to, že bere asi 200 tisíc korun měsíčně.

Šéf ČEPRA už dříve HN řekl, že jeho plat je třísettisícový. Oba manažeři se tak přidali k ředitelům Českých drah či České pošty, kteří své platy zveřejnili už minulý týden. (Šéf drah Petr Žaluda tvrdí, že jeho plat je půlmilionový.)

Pokud bude Jiří Paroubek na svém požadavku trvat, přibudou brzy do této skupiny ještě další jména. "Nemám žádný problém říci výši svého platu kompetentním lidem. Ale nechápu, proč by tato informace měla být veřejně dostupná a diskutovalo se o ní v novinách," řekl Svatopluk Sýkora, ředitel Lesů ČR. Jeho předchůdce Jiří Novák plat netajil - bral 150 tisíc korun plus 135 tisíc na prémiích.

Skutečné příjmy šéfů jsou ale v řadě případů vyšší než zveřejněné mzdy. ČEZ například uvádí, že si management vydělal za uplynulý rok celkem 320 milionů. Další stovky milionů ale představuje motivační program, díky kterému mohli členové vedení levně koupit akcie vlastní firmy.

Témata: státní firmy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

19.05.2018 12:42 Praha - Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v…

J&T nemá informace, že by dnes dostala zaplaceno za dluh CEFC

18.05.2018 16:00 Praha - Skupina J&T nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama