Topolánek chce zřídit SERV, energetickou obdobu NERVu

Praha - Vláda v pondělí projedná návrh premiéra Mirka Topolánka (ODS) na zřízení Strategicko-energetické rady vlády (SERV). Mělo by se jednat o obdobu NERVu, údajně s nižším počtem odborníků.

Přidejte svůj názor

"Nebudeme se k tomu vyjadřovat. Informace zveřejníme na tiskové konferenci po skončení jednání vlády v pondělí," odmítl prozradit jakékoliv informace Jakub Stadler z tiskového oddělení vlády.

Podle jednatele konzultační společnosti v oblasti energetiky ENA Vladimíra Štěpána ale bude SERV malým týmem odborníků v oblasti energetiky. "O ustanovení SERVu jsem slyšel," řekl agentuře Mediafax Štěpán. "Podle mých informací půjde o čtyři až pět odborníků, kteří si pak kolem sebe vytvoří širší tým spolupracovníků," dodal.

Štěpán, co by člen tzv. Pačesovy komise, se domnívá, že SERV bude pokračovat v nedokončené práci Pačesovy komise. A to bez ohledu na aktuální politickou situaci. "Je nutné zhodnotit, kam směřuje energetika v ČR a to z nezávislého hlediska, čistě z odborné stránky," domnívá se.

Témata: serv
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama