Topolánek chce zřídit SERV, energetickou obdobu NERVu

Praha - Vláda v pondělí projedná návrh premiéra Mirka Topolánka (ODS) na zřízení Strategicko-energetické rady vlády (SERV). Mělo by se jednat o obdobu NERVu, údajně s nižším počtem odborníků.

Přidejte svůj názor

"Nebudeme se k tomu vyjadřovat. Informace zveřejníme na tiskové konferenci po skončení jednání vlády v pondělí," odmítl prozradit jakékoliv informace Jakub Stadler z tiskového oddělení vlády.

Podle jednatele konzultační společnosti v oblasti energetiky ENA Vladimíra Štěpána ale bude SERV malým týmem odborníků v oblasti energetiky. "O ustanovení SERVu jsem slyšel," řekl agentuře Mediafax Štěpán. "Podle mých informací půjde o čtyři až pět odborníků, kteří si pak kolem sebe vytvoří širší tým spolupracovníků," dodal.

Štěpán, co by člen tzv. Pačesovy komise, se domnívá, že SERV bude pokračovat v nedokončené práci Pačesovy komise. A to bez ohledu na aktuální politickou situaci. "Je nutné zhodnotit, kam směřuje energetika v ČR a to z nezávislého hlediska, čistě z odborné stránky," domnívá se.

Témata: serv
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama