Topolánek chce zřídit SERV, energetickou obdobu NERVu

Praha - Vláda v pondělí projedná návrh premiéra Mirka Topolánka (ODS) na zřízení Strategicko-energetické rady vlády (SERV). Mělo by se jednat o obdobu NERVu, údajně s nižším počtem odborníků.

Přidejte svůj názor

"Nebudeme se k tomu vyjadřovat. Informace zveřejníme na tiskové konferenci po skončení jednání vlády v pondělí," odmítl prozradit jakékoliv informace Jakub Stadler z tiskového oddělení vlády.

Podle jednatele konzultační společnosti v oblasti energetiky ENA Vladimíra Štěpána ale bude SERV malým týmem odborníků v oblasti energetiky. "O ustanovení SERVu jsem slyšel," řekl agentuře Mediafax Štěpán. "Podle mých informací půjde o čtyři až pět odborníků, kteří si pak kolem sebe vytvoří širší tým spolupracovníků," dodal.

Štěpán, co by člen tzv. Pačesovy komise, se domnívá, že SERV bude pokračovat v nedokončené práci Pačesovy komise. A to bez ohledu na aktuální politickou situaci. "Je nutné zhodnotit, kam směřuje energetika v ČR a to z nezávislého hlediska, čistě z odborné stránky," domnívá se.

Témata: serv
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama