Lidl výrazně zlevňuje pekárenské zboží

Praha - Zákazníci společnosti obchodní sítě Lidl mohou při nákupu pečiva ušetřit díky výrazným plánovaným slevám až desítky milionů korun. Konstatovala to v pondělí mluvčí sítě Sandra Kipeťová.

Přidejte svůj názor

Lidl se tak podle mluvčí snaží pomoci českým domácnostem, které bojují s dopadem krize na peněženky domácností a také podpořit své dodavatele pekárenských výrobků, kteří se potýkali s klesající poptávkou. Společnost proto od května přistoupila ve spolupráci s dodavateli pečiva k nejrazantnější slevě rohlíků, housek a chleba od svého vstupu na český trh a pravděpodobně také od roku 1989. „Například rohlík zlevní o 50 haléřů,“ uvedla Kipeťová.

Podle jejích údajů se přitom prodají v obchodech Lidl měsíčně miliony rohlíků či housek a další statisíce bochníků chleba. „Rohlík či houska a pečivo obecně bylo v ČR vždy základní potravinou – snažíme se proto pomoci českým domácnostem ušetřit na tom, bez čeho se opravdu neobejdou,“ řekla Kipeťová. Podle statistik společnosti tím mohou české domácnosti měsíčně ušetřit miliony korun při nákupu pečiva. „Nemusí se to zdát jako podstatný rozdíl, ale průměrná rodina při nákupu pečiva může ušetřit až desítky korun, které se obzvláště v dnešní době mohou hodit někde jinde,“ tvrdí mluvčí. K „Akci Rohlík“ přistoupila podle ní společnost Lidl po dohodě se všemi dodavateli pekárenských výrobků, které zásobují 204 obchodů společnosti v ČR.

Podle šéfa Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů (PSPC) Jaromíra Dřízala jsou ale pro pekaře výrazné slevy „sebevražedným krokem“. „Já to spíš vnímám tak, že Lidl své dodavatele pečiva ke slevám přitlačil. A protože více než 200 prodejen této sítě představuje velkou sílu a značné množství odbytu, dodavatelé na požadavky obchodníků přistoupili, aby si udrželi objemy dodávek i do budoucnosti,“ uvedl Dřízal.

Témata: lidl | Obchody
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Lidl výrazně zlevňuje pekárenské zboží

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Německé firmy se obávají zhoršení ekonomických podmínek - anotační foto

Německé firmy se obávají zhoršení ekonomických podmínek

26.03.2017 18:47 Berlín - Řada německých firem se obává zhoršení ekonomických podmínek. V rozhovoru s listem…

Írán uvalil sankce na 15 amerických firem kvůli podpoře Izraele - anotační foto

Írán uvalil sankce na 15 amerických firem kvůli podpoře Izraele

26.03.2017 18:11 Aktualizováno Teherán - Írán zavedl sankce proti 15 americkým společnostem za jejich údajnou podporu Izraele a …

Finanční správa vybrala do konce března na DPH o 15 procent více - anotační foto

Finanční správa vybrala do konce března na DPH o 15 procent více

26.03.2017 15:27 Praha - Finanční správa během prvních třech měsíců letošního roku vybrala na dani z přidané hodnoty…

Tesku hrozí masivní pokuta za účetní skandál - anotační foto

Tesku hrozí masivní pokuta za účetní skandál

25.03.2017 17:08 Londýn - Největší britská maloobchodní společnost Tesco by v brzké době mohla s britským Úřadem pro…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama