Lidl výrazně zlevňuje pekárenské zboží

Praha - Zákazníci společnosti obchodní sítě Lidl mohou při nákupu pečiva ušetřit díky výrazným plánovaným slevám až desítky milionů korun. Konstatovala to v pondělí mluvčí sítě Sandra Kipeťová.

Přidejte svůj názor

Lidl se tak podle mluvčí snaží pomoci českým domácnostem, které bojují s dopadem krize na peněženky domácností a také podpořit své dodavatele pekárenských výrobků, kteří se potýkali s klesající poptávkou. Společnost proto od května přistoupila ve spolupráci s dodavateli pečiva k nejrazantnější slevě rohlíků, housek a chleba od svého vstupu na český trh a pravděpodobně také od roku 1989. „Například rohlík zlevní o 50 haléřů,“ uvedla Kipeťová.

Podle jejích údajů se přitom prodají v obchodech Lidl měsíčně miliony rohlíků či housek a další statisíce bochníků chleba. „Rohlík či houska a pečivo obecně bylo v ČR vždy základní potravinou – snažíme se proto pomoci českým domácnostem ušetřit na tom, bez čeho se opravdu neobejdou,“ řekla Kipeťová. Podle statistik společnosti tím mohou české domácnosti měsíčně ušetřit miliony korun při nákupu pečiva. „Nemusí se to zdát jako podstatný rozdíl, ale průměrná rodina při nákupu pečiva může ušetřit až desítky korun, které se obzvláště v dnešní době mohou hodit někde jinde,“ tvrdí mluvčí. K „Akci Rohlík“ přistoupila podle ní společnost Lidl po dohodě se všemi dodavateli pekárenských výrobků, které zásobují 204 obchodů společnosti v ČR.

Podle šéfa Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů (PSPC) Jaromíra Dřízala jsou ale pro pekaře výrazné slevy „sebevražedným krokem“. „Já to spíš vnímám tak, že Lidl své dodavatele pečiva ke slevám přitlačil. A protože více než 200 prodejen této sítě představuje velkou sílu a značné množství odbytu, dodavatelé na požadavky obchodníků přistoupili, aby si udrželi objemy dodávek i do budoucnosti,“ uvedl Dřízal.

Témata: lidl | Obchody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama