Lidl výrazně zlevňuje pekárenské zboží

Praha - Zákazníci společnosti obchodní sítě Lidl mohou při nákupu pečiva ušetřit díky výrazným plánovaným slevám až desítky milionů korun. Konstatovala to v pondělí mluvčí sítě Sandra Kipeťová.

Přidejte svůj názor

Lidl se tak podle mluvčí snaží pomoci českým domácnostem, které bojují s dopadem krize na peněženky domácností a také podpořit své dodavatele pekárenských výrobků, kteří se potýkali s klesající poptávkou. Společnost proto od května přistoupila ve spolupráci s dodavateli pečiva k nejrazantnější slevě rohlíků, housek a chleba od svého vstupu na český trh a pravděpodobně také od roku 1989. „Například rohlík zlevní o 50 haléřů,“ uvedla Kipeťová.

Podle jejích údajů se přitom prodají v obchodech Lidl měsíčně miliony rohlíků či housek a další statisíce bochníků chleba. „Rohlík či houska a pečivo obecně bylo v ČR vždy základní potravinou – snažíme se proto pomoci českým domácnostem ušetřit na tom, bez čeho se opravdu neobejdou,“ řekla Kipeťová. Podle statistik společnosti tím mohou české domácnosti měsíčně ušetřit miliony korun při nákupu pečiva. „Nemusí se to zdát jako podstatný rozdíl, ale průměrná rodina při nákupu pečiva může ušetřit až desítky korun, které se obzvláště v dnešní době mohou hodit někde jinde,“ tvrdí mluvčí. K „Akci Rohlík“ přistoupila podle ní společnost Lidl po dohodě se všemi dodavateli pekárenských výrobků, které zásobují 204 obchodů společnosti v ČR.

Podle šéfa Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů (PSPC) Jaromíra Dřízala jsou ale pro pekaře výrazné slevy „sebevražedným krokem“. „Já to spíš vnímám tak, že Lidl své dodavatele pečiva ke slevám přitlačil. A protože více než 200 prodejen této sítě představuje velkou sílu a značné množství odbytu, dodavatelé na požadavky obchodníků přistoupili, aby si udrželi objemy dodávek i do budoucnosti,“ uvedl Dřízal.

Témata: lidl | Obchody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama