Lidl výrazně zlevňuje pekárenské zboží

Praha - Zákazníci společnosti obchodní sítě Lidl mohou při nákupu pečiva ušetřit díky výrazným plánovaným slevám až desítky milionů korun. Konstatovala to v pondělí mluvčí sítě Sandra Kipeťová.

Přidejte svůj názor

Lidl se tak podle mluvčí snaží pomoci českým domácnostem, které bojují s dopadem krize na peněženky domácností a také podpořit své dodavatele pekárenských výrobků, kteří se potýkali s klesající poptávkou. Společnost proto od května přistoupila ve spolupráci s dodavateli pečiva k nejrazantnější slevě rohlíků, housek a chleba od svého vstupu na český trh a pravděpodobně také od roku 1989. „Například rohlík zlevní o 50 haléřů,“ uvedla Kipeťová.

Podle jejích údajů se přitom prodají v obchodech Lidl měsíčně miliony rohlíků či housek a další statisíce bochníků chleba. „Rohlík či houska a pečivo obecně bylo v ČR vždy základní potravinou – snažíme se proto pomoci českým domácnostem ušetřit na tom, bez čeho se opravdu neobejdou,“ řekla Kipeťová. Podle statistik společnosti tím mohou české domácnosti měsíčně ušetřit miliony korun při nákupu pečiva. „Nemusí se to zdát jako podstatný rozdíl, ale průměrná rodina při nákupu pečiva může ušetřit až desítky korun, které se obzvláště v dnešní době mohou hodit někde jinde,“ tvrdí mluvčí. K „Akci Rohlík“ přistoupila podle ní společnost Lidl po dohodě se všemi dodavateli pekárenských výrobků, které zásobují 204 obchodů společnosti v ČR.

Podle šéfa Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů (PSPC) Jaromíra Dřízala jsou ale pro pekaře výrazné slevy „sebevražedným krokem“. „Já to spíš vnímám tak, že Lidl své dodavatele pečiva ke slevám přitlačil. A protože více než 200 prodejen této sítě představuje velkou sílu a značné množství odbytu, dodavatelé na požadavky obchodníků přistoupili, aby si udrželi objemy dodávek i do budoucnosti,“ uvedl Dřízal.

Témata: lidl | Obchody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama