Policie stíhá muže, kteří podvodem šetřili firmám náklady na elektřinu

Praha - Vůbec poprvé policisté obvinili někoho z pozměňování údajů na elektroměru. Dva muži nabízeli majitelům diskoték, heren a dalším podnikatelům, že jim "neviditelně" upraví jejich spotřebu elektřiny, informuje v úterý deník Mladá Fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

371

Policisté je už začátkem roku zatkli a stíhali je pro podvod.

O případu ale hodlají policisté informovat teprve na speciální tiskové konferenci. Zatím jsou na informace skoupí. "Mohu zatím jen uvést, že muži se předem s odběrateli elektřiny domlouvali, že jim upraví údaje o spotřebě energie. Dosud máme zmapováno, že to muži udělali ve třinácti případech," řekla v pondělí mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská. "Vydělali řádově statisíce," dodala pro deník.

Podle informací MF DNES ale služeb mužů využilo větší množství zájemců z celého Česka. Ten, kdo si nechal elektroměr upravit, ušetřil statisíce. Muži pak měli z každého klienta řádově desetitisíce korun. Záleželo na tom, o kolik si nechal elektroměr "stáhnout".

"Do toho byznysu bylo zapojeno víc lidí. Byl to sofistikovaný podvod, nechali si vyrábět i padělky plomb, aby na první pohled nebylo poznat, že někdo elektroměry upravoval," řekl specialista z jedné z energetických společností, který o případu ví.

Muži věděli, jak elektroměry téměř neznatelně upravit. Nechávali si vyrobit i dokonalé padělky plomb, které brání tomu, aby se do zařízení někdo bez povolení dostal. "Museli jsme vyslechnout desítky lidí a požádat o spolupráci znalce hned z několika oborů," připustila Štětínská.

Témata: krimi | podvod
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama