Policie stíhá muže, kteří podvodem šetřili firmám náklady na elektřinu

Praha - Vůbec poprvé policisté obvinili někoho z pozměňování údajů na elektroměru. Dva muži nabízeli majitelům diskoték, heren a dalším podnikatelům, že jim "neviditelně" upraví jejich spotřebu elektřiny, informuje v úterý deník Mladá Fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

371

Policisté je už začátkem roku zatkli a stíhali je pro podvod.

O případu ale hodlají policisté informovat teprve na speciální tiskové konferenci. Zatím jsou na informace skoupí. "Mohu zatím jen uvést, že muži se předem s odběrateli elektřiny domlouvali, že jim upraví údaje o spotřebě energie. Dosud máme zmapováno, že to muži udělali ve třinácti případech," řekla v pondělí mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská. "Vydělali řádově statisíce," dodala pro deník.

Podle informací MF DNES ale služeb mužů využilo větší množství zájemců z celého Česka. Ten, kdo si nechal elektroměr upravit, ušetřil statisíce. Muži pak měli z každého klienta řádově desetitisíce korun. Záleželo na tom, o kolik si nechal elektroměr "stáhnout".

"Do toho byznysu bylo zapojeno víc lidí. Byl to sofistikovaný podvod, nechali si vyrábět i padělky plomb, aby na první pohled nebylo poznat, že někdo elektroměry upravoval," řekl specialista z jedné z energetických společností, který o případu ví.

Muži věděli, jak elektroměry téměř neznatelně upravit. Nechávali si vyrobit i dokonalé padělky plomb, které brání tomu, aby se do zařízení někdo bez povolení dostal. "Museli jsme vyslechnout desítky lidí a požádat o spolupráci znalce hned z několika oborů," připustila Štětínská.

Témata: krimi | podvod
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Česku hrozí žaloba. Německý správce chce zpátky naftu za miliardu korun

11.12.2017 12:54 Praha - Insolvenční správce zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe Mirko Möllen chce od Česka…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama