Tři pětiny lidí těžko vyjdou se současnými příjmy

Praha - Pro 59 procent lidí a domácností je těžké vyjít se současnou výší příjmů, statistiky se ovšem tento počet neliší od výsledků zaznamenaných před rokem. Ve středu o tom informovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Podle dubnových čísel je pro 38 procent osob "spíše obtížné" vyjít se současnou výší příjmů. Pro 12 procent lidí je to "obtížné" a pro devět procent oslovených "velmi obtížné". Na druhé straně asi dvěma pětinám dotázaných osob (39 %) nedělá hospodaření s příjmy větší problém. Pro 31 procent osob je to "spíše snadné", pro šest procent "snadné" a pro dvě procenta "velmi snadné".

"Aktuální výsledky se ovšem statisticky neliší od výsledků zaznamenaných přesně před rokem v dubnu 2008," informuje Jan Červenka, který aktuální výzkum zpracoval. "Problémy s příjmy deklarují častěji ženy, osoby se základním a středním vzděláním bez maturity, důchodci, nezaměstnaní a lidé pracující v dělnických profesích," dodává. Naopak dobře vycházejí s příjmy podle Červenky OSVČ, vysoce kvalifikovaní odborní nebo vedoucí pracovníci, absolventi středních škol s maturitou a vysokoškoláci.

Výzkum se uskutečnil první dubnový týden, osloveno bylo 1059 respondentů.

Témata: příjmy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama