Hospodářské noviny změnily vzhled

Praha - Hospodářské noviny vyšly v pondělí v nové grafické podobě. Změnily emblém, mají robustnější titulky u článků, přibyly barvy, grafické prvky, ilustrace a naopak zmizel slogan na titulní straně.

Přidejte svůj názor

371

Na změnách vydavatelství Economia spolupracovalo se společností Cases i Associats z Barcelony, která navrhovala například design novin jako Independent, Corriere della Serra nebo největších evropských byznysových novin Il Sole 24 Ore.

„Obyčejnými novinami lidé proletí jako tunelem, kde všechno kolem vypadá od začátku do konce stejně. Nové HN jsou jiné. Mají rytmus, relevantní témata dostávají podstatně větší prostor, jde se u nich do hloubky. Velká a důležitá témata nikdo nepřehlédne a to, co stojí za to vědět, nebude muset pracně hledat,“ tvrdí Francisco Amaral, představitel firmy Cases i Associats.

„Z naší společné mnohaměsíční práce vznikly noviny, které - jak věřím - budou nejen daleko modernější a atraktivnější, ale také přehlednější a lépe zorganizované," uvedl před několika dny šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šimůnek.

Hospodářské noviny četlo v prvním čtvrtletí podle údajů Media Projektu v průměru 234 tisíc lidí. To bylo o téměř 19 procent více než před rokem a list se tak dostal před Lidové noviny. Mírný vzestup zaznamenalo také Právo, ostatní deníky šly se čteností dolů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama