Hospodářské noviny změnily vzhled

Praha - Hospodářské noviny vyšly v pondělí v nové grafické podobě. Změnily emblém, mají robustnější titulky u článků, přibyly barvy, grafické prvky, ilustrace a naopak zmizel slogan na titulní straně.

Přidejte svůj názor

371

Na změnách vydavatelství Economia spolupracovalo se společností Cases i Associats z Barcelony, která navrhovala například design novin jako Independent, Corriere della Serra nebo největších evropských byznysových novin Il Sole 24 Ore.

„Obyčejnými novinami lidé proletí jako tunelem, kde všechno kolem vypadá od začátku do konce stejně. Nové HN jsou jiné. Mají rytmus, relevantní témata dostávají podstatně větší prostor, jde se u nich do hloubky. Velká a důležitá témata nikdo nepřehlédne a to, co stojí za to vědět, nebude muset pracně hledat,“ tvrdí Francisco Amaral, představitel firmy Cases i Associats.

„Z naší společné mnohaměsíční práce vznikly noviny, které - jak věřím - budou nejen daleko modernější a atraktivnější, ale také přehlednější a lépe zorganizované," uvedl před několika dny šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šimůnek.

Hospodářské noviny četlo v prvním čtvrtletí podle údajů Media Projektu v průměru 234 tisíc lidí. To bylo o téměř 19 procent více než před rokem a list se tak dostal před Lidové noviny. Mírný vzestup zaznamenalo také Právo, ostatní deníky šly se čteností dolů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama