Hospodářské noviny změnily vzhled

Praha - Hospodářské noviny vyšly v pondělí v nové grafické podobě. Změnily emblém, mají robustnější titulky u článků, přibyly barvy, grafické prvky, ilustrace a naopak zmizel slogan na titulní straně.

Přidejte svůj názor

371

Na změnách vydavatelství Economia spolupracovalo se společností Cases i Associats z Barcelony, která navrhovala například design novin jako Independent, Corriere della Serra nebo největších evropských byznysových novin Il Sole 24 Ore.

„Obyčejnými novinami lidé proletí jako tunelem, kde všechno kolem vypadá od začátku do konce stejně. Nové HN jsou jiné. Mají rytmus, relevantní témata dostávají podstatně větší prostor, jde se u nich do hloubky. Velká a důležitá témata nikdo nepřehlédne a to, co stojí za to vědět, nebude muset pracně hledat,“ tvrdí Francisco Amaral, představitel firmy Cases i Associats.

„Z naší společné mnohaměsíční práce vznikly noviny, které - jak věřím - budou nejen daleko modernější a atraktivnější, ale také přehlednější a lépe zorganizované," uvedl před několika dny šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šimůnek.

Hospodářské noviny četlo v prvním čtvrtletí podle údajů Media Projektu v průměru 234 tisíc lidí. To bylo o téměř 19 procent více než před rokem a list se tak dostal před Lidové noviny. Mírný vzestup zaznamenalo také Právo, ostatní deníky šly se čteností dolů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama