V Ostravě se začnou vyrábět brzdové destičky

Praha - Společnost ITT Corporation zahájila výrobu brzdových destiček pro koncový automobilový trh pro východní Evropu v Ostravě Hrabové.

Přidejte svůj názor

Továrnu otevřela na začátku března letošního roku, méně než rok od zahájení jednání s Ministerstvem průmyslu ČR. První zavážky se koncoví zákazníci dočkali 30. dubna. V současnosti zde společnost zaměstnává okolo 100 pracovníků, avšak do konce tohoto roku plánuje v ostravském regionu obsadit dalších 200 pracovních míst.

„Strategické umístění továrny v Ostravě Hrabové nám dává možnost realizovat náš dlouhodobý plán pro výrobu brzdových destiček pro nákladní automobily i ostatní koncový trh automobilovými komponenty v Evropě,“ vysvětlil Steve Loranger, předseda, prezident a generální ředitel ITT Corporation při své nedávné návštěvě továrny. „Jsme velice potěšeni tím, že se nám výrobu podařilo rozjet v tak krátkém čase, což mimo jiné přináší ostravskému regionu i benefit v podobě nově vytvořených pracovních pozic,“ dodal Loranger.

Závod o rozloze 24 000 m2 otevřela ITT Corporation 9. března 2009 ze specifických logistických a strategických důvodů v Ostravě Hrabové, kde do budoucna plánuje také výrobní kapacitu navýšit. V jiné lokalitě ostravského regionu však další plány na rozvoj společnost do budoucna nemá.

ITT Corporation zaměstnává v současné době v Ostravě Hrabové okolo 100 lidí. Do konce roku 2009 plánuje lidem v ostravském regionu nabídnout dalších alespoň 200 pracovních pozic.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama