Česká pojišťovna vyšla v prvním čtvrtletí se ziskem 1,6 miliardy korun

Praha - Hospodaření České pojišťovny (ČP) v prvním čtvrtletí letošního roku skončilo s čistým ziskem 1,6 miliardy korun. Pojišťovna to uvedla ve své páteční tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Podle metodiky České asociace pojišťoven v tomto období předepsala ČP pojistné za 10,2 miliardy korun. V roce 2008 vybrala během prvních tří měsíců 10,5 miliardy korun. Meziročně vyrovnala předpis v životním pojištění, neživotní pojištění zaznamenalo, především v souvislosti s odchodem z rizikových segmentů trhu, mírný pokles.

„I přes negativní vývoj na světových kapitálových trzích a důsledky ekonomické krize, která snížila kupní sílu, ČP v hospodaření akcelerovala z loňské nuly na 1,6 miliardy korun v prvním čtvrtletí letošního roku,“ řekl generální ředitel České pojišťovny Ivan Vodička. „V našem zisku se mimo výnosy z finančních investic odráží i důsledná kontrola nákladů, která má pozitivní vliv na výši provozních výsledků,“ poznamenal Ivan Vodička.

V oblasti životního pojištění dosáhla Česká pojišťovna během prvních tří měsíců 3,4 miliardy korun, což je stejný předpis jako vloni. V neživotním pojištění vybrala 6,7 miliardy korun, tedy o necelých 6 procent méně. „K významným důvodům tohoto poklesu patří útlum pojišťění finančních rizik, jež v důsledku hospodářské krize považujeme za rizikovou oblast, kterou budeme i nadále opouštět,“ vysvětlil Ivan Vodička. Dvanáctiprocentní růst vykazují pojištění velkých rizik a úrazové pojištění, mírný nárůst zaznamenala ČP také v zemědělském pojištění.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu, který působí ve 13 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši přes 12 miliard eur a poskytuje v regionu služby více než 10 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding je společný podnik italské Assicurazioni Generali (podíl 51 procent) a české PPF Group (49 procent).

Témata: Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama