Česká pojišťovna vyšla v prvním čtvrtletí se ziskem 1,6 miliardy korun

Praha - Hospodaření České pojišťovny (ČP) v prvním čtvrtletí letošního roku skončilo s čistým ziskem 1,6 miliardy korun. Pojišťovna to uvedla ve své páteční tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor

Česká pojišťovna vyšla v prvním čtvrtletí se ziskem 1,6 miliardy korun - anotační foto

Podle metodiky České asociace pojišťoven v tomto období předepsala ČP pojistné za 10,2 miliardy korun. V roce 2008 vybrala během prvních tří měsíců 10,5 miliardy korun. Meziročně vyrovnala předpis v životním pojištění, neživotní pojištění zaznamenalo, především v souvislosti s odchodem z rizikových segmentů trhu, mírný pokles.

„I přes negativní vývoj na světových kapitálových trzích a důsledky ekonomické krize, která snížila kupní sílu, ČP v hospodaření akcelerovala z loňské nuly na 1,6 miliardy korun v prvním čtvrtletí letošního roku,“ řekl generální ředitel České pojišťovny Ivan Vodička. „V našem zisku se mimo výnosy z finančních investic odráží i důsledná kontrola nákladů, která má pozitivní vliv na výši provozních výsledků,“ poznamenal Ivan Vodička.

V oblasti životního pojištění dosáhla Česká pojišťovna během prvních tří měsíců 3,4 miliardy korun, což je stejný předpis jako vloni. V neživotním pojištění vybrala 6,7 miliardy korun, tedy o necelých 6 procent méně. „K významným důvodům tohoto poklesu patří útlum pojišťění finančních rizik, jež v důsledku hospodářské krize považujeme za rizikovou oblast, kterou budeme i nadále opouštět,“ vysvětlil Ivan Vodička. Dvanáctiprocentní růst vykazují pojištění velkých rizik a úrazové pojištění, mírný nárůst zaznamenala ČP také v zemědělském pojištění.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu, který působí ve 13 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši přes 12 miliard eur a poskytuje v regionu služby více než 10 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding je společný podnik italské Assicurazioni Generali (podíl 51 procent) a české PPF Group (49 procent).

Témata: Ekonomika
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Česká pojišťovna vyšla v prvním čtvrtletí se ziskem 1,6 miliardy korun

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Pokuta 22 milionů za střet zájmů? Platit by měl Agrofert, myslí si asociace - anotační foto

Pokuta 22 milionů za střet zájmů? Platit by měl Agrofert, myslí si asociace

28.03.2017 19:26 Aktualizováno Praha - Podle Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) by případnou sankci 22 milionů korun kvůli…

Daňové přiznání na poslední chvíli? Pozor, podáním ale povinnosti nekončí - anotační foto

Daňové přiznání na poslední chvíli? Pozor, podáním ale povinnosti nekončí

28.03.2017 14:48 Aktualizováno Praha - Do odevzdání daňového přiznání v řádném termínu zbývá zhruba dvěma milionům podnikatelů pár…

ČT chce šéfovat 12 lidí. Přihlásil se i Dvořák, zájem má také exředitel Primy - anotační foto

ČT chce šéfovat 12 lidí. Přihlásil se i Dvořák, zájem má také exředitel…

28.03.2017 14:17 Praha - Do výběrového řízení na funkci generálního ředitele České televize se přihlásilo 12 zájemců…

Británie je poblázněná jednolibrovkou: You are in a queue - anotační foto

Británie je poblázněná jednolibrovkou: You are in a queue

28.03.2017 13:47 Londýn, Praha - Jste ve frontě. To se vám může ukázat, když se chcete na stránkách britské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama