IATA: Propad nákladní letecké dopravy už nejspíš dosáhl dna

Stockholm/Kodaň - Propad na trhu letecké nákladní dopravě kvůli mezinárodní finanční krizi, zřejmě dosáhl svého dna. Uvedla to v neděli agentura Reuters s odvoláním na šéfa Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) Giovanni Bisignaniho.

Přidejte svůj názor

Globální nákladní letecká doprava se propadla hlavně kvůli ekonomické krizi a v lednu zaznamenala rekordní meziroční propad objemu přepraveného zboží o 23 procent.

"Při pohledu na tato čísla bych řekl, že už jsme dosáhli dna," řekl agentuře Reuters Bisignani.

Podle jeho slov by se měl trh stabilizovat na úrovních kolem 20 procent pod výkonem loňského roku.

"Ještě nemůžeme říct, že se situace zlepšuje, protože je to navázáno také na zásoby výrobců na skladech. Takže budeme muset počkat ještě alespoň tři až čtyři měsíce, abychom viděli, zda se situace mění," dodal.

Bisignani se účastní summitu podnikatelů v Dánsku, který se zabývá klimatickou změnou. V prosinci by přitom měla proběhnout konference OSN, která má nahradit Kjótský protokol.

Bisignani zopakoval předpověď, že emise CO2, které produkují aerolinky, tento rok klesnou o 8 procent. Většinu tohoto poklesu, celých šest procent, bude mít podle něj na svědomí pokles počtu letů kvůli propadu poptávky po nákladní i osobní letecké dopravě.

Podnikatelský summit se má pokusit sjednotit postoje v otázkách dlouhodobé politiky boje proti klimatické změně, cenám ropy, energií a rozvoji moderních technologií. Mnohé firmy požadují jasnější pravidla týkající se emisí, aby mohly plánovat své vlastní investice a soustředit se na zelené technologie.

Podle Bisignaniho letecký průmysl potřebuje globální přístup v boji proti klimatickým změnám. "Potřebujeme, aby šlo o globální schéma," řekl.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama