ČD Cargo rozšiřuje flotilu, nakoupí 300 vozů pro mezinárodní přepravu

Praha - Železniční nákladní dopravce ČD Cargo nakoupí pro mezinárodní kontejnerovou přepravu 300 vozů označovaných jako Sgns(s). Hodnota zakázaky činí odhadem 600 milionů korun. ČD Cargo je součástí Českých dráh. Loni vylepšilo celkové hospodaření společnosti, když skončilo v zisku 935 milionů korun.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

České Dráhy

Rozšíření vozů pro přepravu kontejnerů se zbožím koresponduje s růstem takzvané kombinované dopravy, kdy se zboží na delší vzdálenosti převáží po železnici v kontejnerech, které se následně překládají na nákladní vozy, aby byly doručeny ke konečnému zákazníkovi.

Sto vozů chce dopravce koupit zcela nových, zbylé požadované vagony mohou být použité. Sloužit mají pro přepravu koksu, dřevní štěpky nebo biomasy a dále produktů vyrobených ze železa, jako jsou různé trubky, nebo dráty.

"Plánujeme je nasadit zejména v mezinárodní dopravě, abychom doplnili stávající park zhruba 1300 vozů pro intermodální přepravu a mohli plně pokrýt požadavky našich zákazníků," řekl ČTK předseda představenstva ČD Cargo Ivan Bednárik.

ČD Cargo loni skončilo v zisku 935 milionů korun, tedy zlepšení o 359 milionů korun. Mírně ale meziročně poklesl objem přepravovaného zboží o 0,9 milionu tun na 65,5 milionu tun. Zboží se ale meziročně přepravovalo na delší vzdálenost. Ta se proti roku 2015 zvýšila průměrně o čtyři kilometry na 172 kilometrů.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Statisíce lidí mohou být bez obchodů s potravinami. Chystají se velké změny

22.11.2017 21:55 Aktualizováno Praha - Stovkám ztrátových prodejen sítě COOP hrozí uzavření. To by ale vedlo k výraznému zhoršení…

Mediální obchod roku? Čína i Penta chtějí koupit TV Nova

22.11.2017 15:28 Aktualizováno Praha - Čínská energetická a investiční skupina CEFC a česko-slovenská finanční skupina Penta…

Británie se prohne. Vyčlení na brexit tři miliardy liber

22.11.2017 15:15 Londýn - Britská vláda v nadcházejících dvou letech vyčlení mimo již vynaložené prostředky tři…

Česko mělo loni nejnižší nezaměstnanost v EU

22.11.2017 11:10 Praha - Česká republika měla loni v rámci EU nejnižší míru nezaměstnanosti, a to čtyři procenta.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama