ČD Cargo rozšiřuje flotilu, nakoupí 300 vozů pro mezinárodní přepravu

Praha - Železniční nákladní dopravce ČD Cargo nakoupí pro mezinárodní kontejnerovou přepravu 300 vozů označovaných jako Sgns(s). Hodnota zakázaky činí odhadem 600 milionů korun. ČD Cargo je součástí Českých dráh. Loni vylepšilo celkové hospodaření společnosti, když skončilo v zisku 935 milionů korun.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

České Dráhy

Rozšíření vozů pro přepravu kontejnerů se zbožím koresponduje s růstem takzvané kombinované dopravy, kdy se zboží na delší vzdálenosti převáží po železnici v kontejnerech, které se následně překládají na nákladní vozy, aby byly doručeny ke konečnému zákazníkovi.

Sto vozů chce dopravce koupit zcela nových, zbylé požadované vagony mohou být použité. Sloužit mají pro přepravu koksu, dřevní štěpky nebo biomasy a dále produktů vyrobených ze železa, jako jsou různé trubky, nebo dráty.

"Plánujeme je nasadit zejména v mezinárodní dopravě, abychom doplnili stávající park zhruba 1300 vozů pro intermodální přepravu a mohli plně pokrýt požadavky našich zákazníků," řekl ČTK předseda představenstva ČD Cargo Ivan Bednárik.

ČD Cargo loni skončilo v zisku 935 milionů korun, tedy zlepšení o 359 milionů korun. Mírně ale meziročně poklesl objem přepravovaného zboží o 0,9 milionu tun na 65,5 milionu tun. Zboží se ale meziročně přepravovalo na delší vzdálenost. Ta se proti roku 2015 zvýšila průměrně o čtyři kilometry na 172 kilometrů.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plivnutí do tváře, bachratá nula. Odbory smetly nabídku Škody na růst mezd

21.02.2018 20:30 Aktualizováno Mladá Boleslav - Odboráři automobilky Škoda Auto dnes označili nabídku Škody Auto na zvýšení mezd…

Ekonomická úroveň ČR atakuje země eurozóny. MF opět zlepšilo prognózu

21.02.2018 15:20 Praha - Loni bylo Česko na 84 procentech zemí eurozóny. Ministerstvo financí (MF) v aktuální…

Československý fenomén, který odvál čas. Jak se pracovalo za socialismu?

21.02.2018 15:14 Chodit do práce je napsanou povinností každého člověka. Ačkoliv se mění mzdy, pracovní doba nebo…

Lidl zvyšuje nástupní mzdu pokladních na 28 tisíc. To je víc, než berou…

21.02.2018 14:33 Aktualizováno Praha - Lidl v ČR zvýší od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28.000 Kč, v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama