Opencard se Praze výrazně prodražuje

Praha - Projekt chytré karty Opencard už stál Prahu podle informací úterního vydání deníku E15 téměř 800 milionů korun. Dalších víc než dvě stě milionů pražská radnice na projekt vydá do konce roku, tím se účet vyšplhá přes jednu miliardu.

Přidejte svůj názor

Jde o vůbec první přesnější informace o nákladech projektu. Původní plán přitom počítal s náklady 89,2 milionu korun od roku 2005 do roku 2008.

Na radnici kvůli rostoucím výdajům sílí odpor některých politiků. Finanční výbor magistrátu v pondělí rozhodl, že do poloviny června mají organizátoři projektu předložit informaci o tom, zda lze také počítat s nějakými zisky. „Ty jsou v této fázi víceméně nulové,“ uvedl pro E15 mluvčí projektu Martin Opatrný.

Největší část, přes půl miliardy korun, investovala do projektu přímo radnice hlavního města. Ta ke konci prvního čtvrtletí vydala 504 milionů korun a do konce roku by ze svých peněz měla dát ještě zhruba 215 milionů.

Pražský Dopravní podnik vyčíslil městu své náklady mezi 217 až 232 miliony korun. Tuto částku od města zatím nedostal, protože představitelé radnice nesouhlasí s oprávněností všech položek.

„Na zavedení systému Opencard jsme museli vydat čtyřicet milionů,“ sdělil Filip Drápal, mluvčí organizátora pražské integrované dopravy, společnosti Ropid.

Nulové náklady měla pouze Městská knihovna. „Čtecí zařízení nám dodal magistrát, takže jsme museli zavádění nového systému věnovat pouze čas na zaučení,“ sdělila mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Opencard je projekt hlavního města a v současné době slouží jako elektronická jízdenka v hromadné dopravě či k bezhotovostnímu styku v Městské knihovně.

Témata: Opencard
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČMSS ve čtvrtletí zvýšila čistý zisk, roste zájem o nové smlouvy

21.05.2018 10:47 Praha - Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zvýšila v prvním čtvrtletí meziročně čistý zisk o…

Farmtec z Agrofertu plánuje velkou expanzi, hitem jsou speciální žlaby

21.05.2018 08:50 Jistebnice - Firma Farmtec, zaměřená na investice do zemědělství, plánuje růst výrobních kapacit o…

J&T převzala vedení i v některých dceřiných firmách CEFC

21.05.2018 08:45 Praha - Skupina J&T převzala vedení také v některých dceřiných firmách CEFC Europe. Jde například o…

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama