Opencard se Praze výrazně prodražuje

Praha - Projekt chytré karty Opencard už stál Prahu podle informací úterního vydání deníku E15 téměř 800 milionů korun. Dalších víc než dvě stě milionů pražská radnice na projekt vydá do konce roku, tím se účet vyšplhá přes jednu miliardu.

Přidejte svůj názor

Jde o vůbec první přesnější informace o nákladech projektu. Původní plán přitom počítal s náklady 89,2 milionu korun od roku 2005 do roku 2008.

Na radnici kvůli rostoucím výdajům sílí odpor některých politiků. Finanční výbor magistrátu v pondělí rozhodl, že do poloviny června mají organizátoři projektu předložit informaci o tom, zda lze také počítat s nějakými zisky. „Ty jsou v této fázi víceméně nulové,“ uvedl pro E15 mluvčí projektu Martin Opatrný.

Největší část, přes půl miliardy korun, investovala do projektu přímo radnice hlavního města. Ta ke konci prvního čtvrtletí vydala 504 milionů korun a do konce roku by ze svých peněz měla dát ještě zhruba 215 milionů.

Pražský Dopravní podnik vyčíslil městu své náklady mezi 217 až 232 miliony korun. Tuto částku od města zatím nedostal, protože představitelé radnice nesouhlasí s oprávněností všech položek.

„Na zavedení systému Opencard jsme museli vydat čtyřicet milionů,“ sdělil Filip Drápal, mluvčí organizátora pražské integrované dopravy, společnosti Ropid.

Nulové náklady měla pouze Městská knihovna. „Čtecí zařízení nám dodal magistrát, takže jsme museli zavádění nového systému věnovat pouze čas na zaučení,“ sdělila mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Opencard je projekt hlavního města a v současné době slouží jako elektronická jízdenka v hromadné dopravě či k bezhotovostnímu styku v Městské knihovně.

Témata: Opencard
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už se chystá novela EET. Verdikt soudu přišel pozdě, zoufají si e-shopy

15.12.2017 16:07 Aktualizováno Praha - Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vítá, že Ústavní soud (ÚS) nezrušil zákon o…

Globus dostal pokutu 183 milionů, dle ÚOHS vnucoval dodavatelům služby

15.12.2017 12:58 Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž…

Rána pro EET: Třetí a čtvrtá vlna se musí odložit. Benda jásá

15.12.2017 11:18 Brno - Ústavní soud (ÚS) dnes zrušil plánovaný "náběh" třetí a čtvrté etapy elektronické evidence…

Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v EU, porazila i Paříž či Vídeň

15.12.2017 11:11 Praha - Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v Evropské unii. Na základě hrubého domácího…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama