Opencard se Praze výrazně prodražuje

Praha - Projekt chytré karty Opencard už stál Prahu podle informací úterního vydání deníku E15 téměř 800 milionů korun. Dalších víc než dvě stě milionů pražská radnice na projekt vydá do konce roku, tím se účet vyšplhá přes jednu miliardu.

Přidejte svůj názor

Jde o vůbec první přesnější informace o nákladech projektu. Původní plán přitom počítal s náklady 89,2 milionu korun od roku 2005 do roku 2008.

Na radnici kvůli rostoucím výdajům sílí odpor některých politiků. Finanční výbor magistrátu v pondělí rozhodl, že do poloviny června mají organizátoři projektu předložit informaci o tom, zda lze také počítat s nějakými zisky. „Ty jsou v této fázi víceméně nulové,“ uvedl pro E15 mluvčí projektu Martin Opatrný.

Největší část, přes půl miliardy korun, investovala do projektu přímo radnice hlavního města. Ta ke konci prvního čtvrtletí vydala 504 milionů korun a do konce roku by ze svých peněz měla dát ještě zhruba 215 milionů.

Pražský Dopravní podnik vyčíslil městu své náklady mezi 217 až 232 miliony korun. Tuto částku od města zatím nedostal, protože představitelé radnice nesouhlasí s oprávněností všech položek.

„Na zavedení systému Opencard jsme museli vydat čtyřicet milionů,“ sdělil Filip Drápal, mluvčí organizátora pražské integrované dopravy, společnosti Ropid.

Nulové náklady měla pouze Městská knihovna. „Čtecí zařízení nám dodal magistrát, takže jsme museli zavádění nového systému věnovat pouze čas na zaučení,“ sdělila mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Opencard je projekt hlavního města a v současné době slouží jako elektronická jízdenka v hromadné dopravě či k bezhotovostnímu styku v Městské knihovně.

Témata: Opencard
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dochází k porušování hospodářské soutěže mobilními operátory? dTest podal…

27.07.2017 13:26 Praha - Předražené telekomunikační služby, podobné ceny tarifů u všech tří velkých operátorů nebo…

Výroba aut v pololetí stoupla, vyrobilo se rekordních 756.468 vozů

27.07.2017 08:48 Praha – V první polovině letošního roku bylo v České republice vyrobeno rekordních 756.468 osobních…

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama