Spor s Uberem v Praze se přiostřuje: Taxikáři chtějí v pondělí blokovat příjezd na letiště

Praha - Pražští taxikáři se v pondělí od 10:00 chystají blokovat pomalou jízdou příjezd na Letiště Václava Havla. Má jít o formu protestu proti službám typu Uber. Připraveni zasáhnout budou strážníci městské policie.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Taxi

"Nebudeme předjímat postupy a nechceme o nich ani polemizovat, neboť situace se může oproti předpokladům vyvinout zcela jinak. Akce má začít okolo 10:00, ale musíme pracovat i s variantou, že žádná nebude. Žádné konkrétnosti uvádět nebudeme," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Komentovat odmítl i případné postihy nebo přestupky, ke kterým by mohlo dojít.

Podle zákona o silniční dopravě řidič nesmí omezovat plynulost provozu bezdůvodně pomalou jízdou. Za to může dostat pokutu až 2000 korun na místě a ve správním řízení to pak může být 2500 korun. Body řidič nedostane. "Vždy je ale nutné přestupek prokázat," řekl ČTK ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Kolik na letiště přijede taxikářů, není jasné. Davida Bednáře, který za sdružení vystupuje, se ČTK nepodařilo kontaktovat. Účast není možné vyčíst ani z facebookového profilu sdružení. To zde oznámilo, že taxikáři pojedou Lipskou ulicí směrem na letiště, zpět kolem hotelu Mariott a opět nájezdem před Evropskou třídou zpátky na Lipskou. Protest podpořil Jiří Kvasnička, majitel společnosti AAA Radiotaxi, která o sobě uvádí, že sdružuje v Praze kolem 1000 taxikářů. 

Dopravní podnik bude podle mluvčí Anety Řehkové na situaci reagovat podle aktuálního dění. Zda autobusy na letiště dojedou, případně s jakým zpožděním, podle DPP nelze předjímat. Mluvčí letiště Marika Janoušková vyzvala cestující, aby počítali s tím, že se jim cesta může protáhnout. 

Magistrát protest taxikářů kritizuje. "Považujeme jej za nesmyslný nátlak několika taxikářů. Situaci budeme společně s policií sledovat a naším společným cílem je zasáhnout tak, aby byla doprava omezena co nejméně. Řešení situace na místě bude zejména v rukou policie," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co se děje, když na svatbě místo "ano" zazní "ne"?

22.01.2018 12:40 "Táži se vás, pane ženichu, zda vstupujete dobrovolně do manželství se zde přítomnou slečnou,…

Jak se Češi jmenují? Vede Novák a Svoboda, žije tu i Blabla, Šuk, Možná…

22.01.2018 10:03 V České republice žije více než 10 milionů lidí. Ti se dohromady dělí o více než 400 tisíc příjmení…

Binec v účetnictví: Ministerstvo pro místní rozvoj udělalo chyby v řádu…

22.01.2018 08:28 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil údaje závěrečného účtu, vedení účetnictví a…

Česko je rájem e-shopů. Do online prodeje vstupují kamenné obchody

21.01.2018 10:46 Praha - V Česku je v přepočtu na obyvatele již nyní nejvíce e-shopů v Evropě a jejich počet dál…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama