Problémové aerolinky Alitalia se zmátořily, ve třetím čtvrtletí příjmy vzrotly

Řím - Problémové italské aerolinky Alitalia se ve třetím čtvrtletí vrátily k hospodářkému růstu, když se celkové tržby zvýšily o 1,5 procenta. Nový vlastník by měl letecké společnosti zajistit stabilitu, která jí v posledních deseti letech chyběla.

Přidejte svůj názor

Letadla, ilustrační foto

Hrubý provozní zisk aerolinek dosáhl 46 milionů eur, předtím byla firma ve ztrátě. "To neznamená, že Alitalia vyřešila své problémy. Cesta k uzdravení je ještě dlouhá a komplikovaná," řekl v rozhovoru s italským listem Correire della Sera správce aerolinek Luigi Gubitosi.

Do 16. října mohou zájemci předložit závazné nabídky na koupi Alitalie. Gubitosi vyjádřil naději, že se podaří odvrátit rozdělení firmy a její prodej po částech. Koupě Alitalie bude podle něj dobrým obchodem. "Díky svým vlastnostem a tradici je Alitalia nejzajímavější leteckou společností, která je na trhu," uvedl Gubitosi.

Podle dřívějších zpráv italských médií vyjádřilo zájem o aerolinky deset uchazečů. Byl mezi nimi i nízkonákladový irský přepravce Ryanair, který však tento týden uvedl, že závaznou nabídku nepodá, napsala agentura APA.

Alitalia byla za 70 let své existence v zisku jen několikrát. Od května je pod zvláštní správou, o kterou požádala italskou vládu kvůli finančním problémům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda nové Sněmovně předloží stejný návrh státního rozpočtu

23.10.2017 15:49 Aktualizováno Praha - Vláda dnes potvrdila, že nově zvolené Poslanecké sněmovně předloží schválený návrh státního…

Soud opět zamítl žalobu na neplatnost prodeje pivovaru Náchod

23.10.2017 14:07 Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes opět zamítl žalobu na neplatnost prodeje…

Je jedno, kdo půjde s Babišem. Stejně bude vládnout on. Komentář Vojtěcha…

23.10.2017 14:03 Po volbách vznikne nová vláda. Babišovo ANO má 78 mandátů ze dvou set a jeho protivníci se štítí…

České volby nevyvedly trh z míry, koruna je nejsilnější od intervencí

23.10.2017 13:20 Aktualizováno Praha - Koruna dnes po poledni posílila k euru na 25,64 Kč/EUR. Posunula tak nejsilnější hodnotu od…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama