Problémové aerolinky Alitalia se zmátořily, ve třetím čtvrtletí příjmy vzrotly

Řím - Problémové italské aerolinky Alitalia se ve třetím čtvrtletí vrátily k hospodářkému růstu, když se celkové tržby zvýšily o 1,5 procenta. Nový vlastník by měl letecké společnosti zajistit stabilitu, která jí v posledních deseti letech chyběla.

Přidejte svůj názor

Letadla, ilustrační foto

Hrubý provozní zisk aerolinek dosáhl 46 milionů eur, předtím byla firma ve ztrátě. "To neznamená, že Alitalia vyřešila své problémy. Cesta k uzdravení je ještě dlouhá a komplikovaná," řekl v rozhovoru s italským listem Correire della Sera správce aerolinek Luigi Gubitosi.

Do 16. října mohou zájemci předložit závazné nabídky na koupi Alitalie. Gubitosi vyjádřil naději, že se podaří odvrátit rozdělení firmy a její prodej po částech. Koupě Alitalie bude podle něj dobrým obchodem. "Díky svým vlastnostem a tradici je Alitalia nejzajímavější leteckou společností, která je na trhu," uvedl Gubitosi.

Podle dřívějších zpráv italských médií vyjádřilo zájem o aerolinky deset uchazečů. Byl mezi nimi i nízkonákladový irský přepravce Ryanair, který však tento týden uvedl, že závaznou nabídku nepodá, napsala agentura APA.

Alitalia byla za 70 let své existence v zisku jen několikrát. Od května je pod zvláštní správou, o kterou požádala italskou vládu kvůli finančním problémům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zálohy na PET lahve? Karlovarské minerálky o tom uvažují, částka patrně…

23.01.2018 16:02 Praha - Společnost Karlovarské minerální vody zvažuje, že zavede zálohy na PET lahve. Chce tím…

Obsah nákupních košíků Čechů: Co se změnilo od revoluce?

23.01.2018 16:01 Fronty na maso a na banány dnes znějí především mladším generacím místy humorně. Přesto před…

Co se děje, když na svatbě místo "ano" zazní "ne"?

22.01.2018 19:47 Aktualizováno "Táži se vás, pane ženichu, zda vstupujete dobrovolně do manželství se zde přítomnou slečnou,…

Binec v účetnictví: Ministerstvo pro místní rozvoj udělalo chyby v řádu…

22.01.2018 17:02 Aktualizováno Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil údaje závěrečného účtu, vedení účetnictví a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama