Soud prodloužil Vítkovicím Revmont lhůtu na reorganizační plán

Ostrava - Lhůta pro společnost Vítkovice Revmont k předložení reorganizačního plánu měla uplynout 11. října. Krajský soud v Ostravě ji však prodloužil do 25. listopadu. Firma tvrdila, že potřebuje čas na jednání s věřiteli.

Přidejte svůj názor

Krajský soud v Ostravě

Věřitelé firmě povolili reorganizaci v červnu. Přes 30 věřitelů u soudu přihlásilo pohledávky dohromady za téměř 250 milionů korun, insolvenční správce David Vandrovec ale uznal pohledávky jen za zhruba 90 milionů korun.

Největšími uznanými věřiteli Vítkovic Revmontu jsou další firmy ze skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) ostravského podnikatele Jana Světlíka, největšími neuznanými věřiteli Komerční banka a Raiffeisenbank.

"Ve svém návrhu (dlužník) uvedl, že v současné době je již reorganizační plán, respektive jeho aktuální návrh, projednáván s věřiteli dlužníka a se zástupcem věřitelů, přičemž s ohledem na časovou náročnost těchto jednání vznikají důvodné pochyby, že nebude v časových možnostech dlužníka reorganizační plán předložit ve lhůtě stanovené soudem," zdůvodnil rozhodnutí samosoudce David Stošek.

Vítkovice Revmont jsou v úpadku od března, fungují jako obchodní a projektová společnost a mají jen pět zaměstnanců. Ve vítkovické skupině je přes 20 firem, které mají dohromady téměř 4000 zaměstnanců. kromě Revmontu se loni dostaly do potíží ještě tři další firmy ze skupiny: Vítkovice Power Engineering letos skončily v konkurzu, Vítkovice Gearworks mají povolenou reorganizaci a reorganizace Vítkovic Envi už úspěšně skončila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČNB zvýšila rezervu na ochranu úvěrového trhu. Polštář pro horší časy,…

18.12.2017 13:31 Praha - Česká národní banka (ČNB) zvýšila rezervu na ochranu úvěrového trhu, tzv. sazbu…

Do Agrofertu tečou dotace proudem. Ze 400 milionů pro potravináře dostal…

18.12.2017 12:29 Praha - Česko letos na národních dotacích rozdělilo potravinářským podnikům 400 milionů korun, z…

Růst cen v průmyslu zpomalil, zato zemědělci stále zdražují. Nová čísla

18.12.2017 11:21 Aktualizováno Praha - Meziměsíčně se zvýšily ceny zemědělských výrobců o 0,3 %, ceny stavebních prací a tržních…

Kdy začne v OKD útlum dalších dolů? Odvolání zablokovalo reorganizaci

18.12.2017 09:34 Karviná - OKD je už rok a půl v úpadku a s postupným útlumem dolů počítá reorganizační plán, který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama