Soud prodloužil Vítkovicím Revmont lhůtu na reorganizační plán

Ostrava - Lhůta pro společnost Vítkovice Revmont k předložení reorganizačního plánu měla uplynout 11. října. Krajský soud v Ostravě ji však prodloužil do 25. listopadu. Firma tvrdila, že potřebuje čas na jednání s věřiteli.

Přidejte svůj názor

Krajský soud v Ostravě

Věřitelé firmě povolili reorganizaci v červnu. Přes 30 věřitelů u soudu přihlásilo pohledávky dohromady za téměř 250 milionů korun, insolvenční správce David Vandrovec ale uznal pohledávky jen za zhruba 90 milionů korun.

Největšími uznanými věřiteli Vítkovic Revmontu jsou další firmy ze skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) ostravského podnikatele Jana Světlíka, největšími neuznanými věřiteli Komerční banka a Raiffeisenbank.

"Ve svém návrhu (dlužník) uvedl, že v současné době je již reorganizační plán, respektive jeho aktuální návrh, projednáván s věřiteli dlužníka a se zástupcem věřitelů, přičemž s ohledem na časovou náročnost těchto jednání vznikají důvodné pochyby, že nebude v časových možnostech dlužníka reorganizační plán předložit ve lhůtě stanovené soudem," zdůvodnil rozhodnutí samosoudce David Stošek.

Vítkovice Revmont jsou v úpadku od března, fungují jako obchodní a projektová společnost a mají jen pět zaměstnanců. Ve vítkovické skupině je přes 20 firem, které mají dohromady téměř 4000 zaměstnanců. kromě Revmontu se loni dostaly do potíží ještě tři další firmy ze skupiny: Vítkovice Power Engineering letos skončily v konkurzu, Vítkovice Gearworks mají povolenou reorganizaci a reorganizace Vítkovic Envi už úspěšně skončila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna schválila přístup správců daně k širšímu okruhu údajů, Piráti to…

21.03.2018 15:25 Praha - Sněmovna dnes schválila novelu daňového zákona. Banky, spořitelní a úvěrová družstva nebo…

Rizika czexitu? Firmy začínají mít strach, 28 procent by jich z ČR odešlo

21.03.2018 14:39 Praha - Studie Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) ukázala, že diskuse o czexitu…

Škoda loni zvýšila zisk o 26,5 procenta, trhákem je model Kodiaq

21.03.2018 12:59 Kosmonosy - Škoda Auto loni zvýšila zisk po zdanění o 26,5 procenta na 31,8 miliardy korun. V…

Zaměstnavatelé mají platit 1. až 11. den nemoci. Vláda souhlasí se…

21.03.2018 12:48 Aktualizováno Praha - Hnutí ANO navrhuje, aby zaměstnavatelé vypláceli nemocenskou od 1. do 11. dne nemoci. Nyní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama