HN: Do Česka míří druhá největší síť kaváren na světě

Australský řetězec Gloria Jean’s Coffees, druhá největší síť kaváren na světě, přichází na český trh. Svou první kavárnu tu otevře do konce letošního podzimu. Informují o tom čtvrteční Hospodářské noviny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Licenční smlouvu na provozování jeho franšízy koupila tuzemská společnost Asko Nábytek. Ta se přitom vrhá do úplně nového byznysu. Je totiž druhým největším tuzemským prodejcem nábytku.

Podle informací HN byl kontrakt podepsán koncem února a jednání o tom, kde bude premiérová kavárna stát, jsou prozatím na začátku. Zástupci Aska však ubezpečují, že první česká Gloria Jean’s Coffees, která nabízí především licencované kávové nápoje a čaje, otevře své brány nejpozději do konce letošního podzimu.

"Už nyní pečlivě připravujeme reklamní kampaň, kterou v Česku novou kavárenskou značku představíme," říká v listu Ibrahim Erguer, jeden z manažerů Aska, který přípravu celého projektu zajišťuje.

Pro českého zákazníka je totiž Gloria Jean’s Coffees prakticky neznámým pojmem, a to navzdory skutečnosti, že jeho více než 900 kaváren dnes působí v 31 zemích světa, nejblíže v Maďarsku či Polsku. Franšízovou smlouvu má firma s 36 partnerskými společnostmi a po americkém gigantu Starbucks je, i když s obrovským odstupem, označována za druhý největší kavárenský retail na světě.

Do Česka přichází Gloria Jean’s Coffees právě v době, kdy příliv západních kavárenských a stravovacích řetězců vrcholí a konkurence houstne, připomínají Hospodářské noviny.

Známá americká rocková kavárna Hard Rock Café před pár dny oznámila, že v dubnu hodlá v centru Prahy otevřít svou první českou provozovnu. Do Česka se chystají i americké restaurace Hooters. Podle neoficiálních zdrojů se dále na český trh chystá i indická společnost Cafe Day.

V listopadu zase na pražské Flóře spustil provoz nadnárodní kavárenský řetězec Costa Café a loni otevřel první restauraci i fastfood Burger King. Od ledna 2008 už v Česku svou kávu servíruje americký gigant Starbucks a pátým rokem už v Česku působí polský řetězec Coffee Heaven.

"My se ale zaměříme především na české zákazníky, ne na turisty. Naše produkty jim nabídneme za přijatelné ceny," říká Erguer s tím, že průměrná káva by tu neměla přesáhnout cenu zhruba šedesáti korun.

Témata: Obchody
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Globus stáhnul z prodeje chobotničky, obsahovaly jedovaté kadmium

25.05.2018 16:23 Praha - Kvůli zvýšenému limitu toxického kadmia nařídila Státní veterinární zpráva (SVS) stáhnout z…

Koruna vůči euru padá, je nejslabší od konce roku 2017. Zakročí ČNB?

25.05.2018 15:41 Praha/Stockholm - Guvernér České národní banky Jiří Rusnok předpokládá, že koruna v příštích…

Vedení Unipetrolu navrhuje nevyplatit dividendu. Ostuda a blamáž, hromuje…

25.05.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Představenstvo petrochemického holdingu Unipetrol navrhuje nevyplatit letos akcionářům…

J&T dostala 11,5 miliardy korun, které jí dlužila CEFC. Mynář svádí…

25.05.2018 14:00 Praha - Skupina J&T dostala od čínské CITIC Group 11,5 miliardy Kč, které jí dlužila čínská CEFC.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama