HN: Do Česka míří druhá největší síť kaváren na světě

Australský řetězec Gloria Jean’s Coffees, druhá největší síť kaváren na světě, přichází na český trh. Svou první kavárnu tu otevře do konce letošního podzimu. Informují o tom čtvrteční Hospodářské noviny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Licenční smlouvu na provozování jeho franšízy koupila tuzemská společnost Asko Nábytek. Ta se přitom vrhá do úplně nového byznysu. Je totiž druhým největším tuzemským prodejcem nábytku.

Podle informací HN byl kontrakt podepsán koncem února a jednání o tom, kde bude premiérová kavárna stát, jsou prozatím na začátku. Zástupci Aska však ubezpečují, že první česká Gloria Jean’s Coffees, která nabízí především licencované kávové nápoje a čaje, otevře své brány nejpozději do konce letošního podzimu.

"Už nyní pečlivě připravujeme reklamní kampaň, kterou v Česku novou kavárenskou značku představíme," říká v listu Ibrahim Erguer, jeden z manažerů Aska, který přípravu celého projektu zajišťuje.

Pro českého zákazníka je totiž Gloria Jean’s Coffees prakticky neznámým pojmem, a to navzdory skutečnosti, že jeho více než 900 kaváren dnes působí v 31 zemích světa, nejblíže v Maďarsku či Polsku. Franšízovou smlouvu má firma s 36 partnerskými společnostmi a po americkém gigantu Starbucks je, i když s obrovským odstupem, označována za druhý největší kavárenský retail na světě.

Do Česka přichází Gloria Jean’s Coffees právě v době, kdy příliv západních kavárenských a stravovacích řetězců vrcholí a konkurence houstne, připomínají Hospodářské noviny.

Známá americká rocková kavárna Hard Rock Café před pár dny oznámila, že v dubnu hodlá v centru Prahy otevřít svou první českou provozovnu. Do Česka se chystají i americké restaurace Hooters. Podle neoficiálních zdrojů se dále na český trh chystá i indická společnost Cafe Day.

V listopadu zase na pražské Flóře spustil provoz nadnárodní kavárenský řetězec Costa Café a loni otevřel první restauraci i fastfood Burger King. Od ledna 2008 už v Česku svou kávu servíruje americký gigant Starbucks a pátým rokem už v Česku působí polský řetězec Coffee Heaven.

"My se ale zaměříme především na české zákazníky, ne na turisty. Naše produkty jim nabídneme za přijatelné ceny," říká Erguer s tím, že průměrná káva by tu neměla přesáhnout cenu zhruba šedesáti korun.

Témata: Obchody
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Česku hrozí žaloba. Německý správce chce zpátky naftu za miliardu korun

11.12.2017 12:54 Praha - Insolvenční správce zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe Mirko Möllen chce od Česka…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama