Škodaexport se má vrátit státu

Praha - Prodej státní firmy Škodaexport, za kterou ministerstvo financí přesně před rokem vyinkasovalo přes 210 milionů korun, může skončit fiaskem. Skupina ČKD Group, která firmu loni koupila, chce totiž nyní odstoupit od smlouvy a firmu vrátit.

Přidejte svůj názor

Podle ČKD Group je totiž zkreslené účetnictví a mnohem větší rizikovost projektů firmy, než jak byly popsány investorům před prodejem. "ČKD byla v kupní smlouvě uvedena v omyl," řekl Mf Dnes vysoce postavený zdroj z ČKD. Skupina se podle něj snažila problémy řešit, ale neúspěšně.

Příští týden mají na ministerstvu financí proběhnout jednání. Stát však jakékoliv pochybení odmítá. Jak ale na tom společnost ve skutečnosti je a jak velké jsou potíže, to je nejasné, píše Mf Dnes. Firmě už ale nepatří chráněná značka Škodaexport, tu koupila plzeňská Škoda Holding.

Podobný problém má i stát se společností Technoexport, kterou počátkem roku prodal za více než půl miliardy společnosti Chemoprojekt. Během tendru se ukázalo, že proti Technoexportu vede arbitráž firma Féniks o více než 80 milionů dolarů (cca 1,6 miliardy korun). Chemoprojekt nechce do vyřešení problému kupní cenu doplatit. Stát však tvrdí, že Chemoprojekt o problémech věděl ještě před uzavřením kupní smlouvy.

Témata: škodaexport
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama