Škodaexport se má vrátit státu

Praha - Prodej státní firmy Škodaexport, za kterou ministerstvo financí přesně před rokem vyinkasovalo přes 210 milionů korun, může skončit fiaskem. Skupina ČKD Group, která firmu loni koupila, chce totiž nyní odstoupit od smlouvy a firmu vrátit.

Přidejte svůj názor

Podle ČKD Group je totiž zkreslené účetnictví a mnohem větší rizikovost projektů firmy, než jak byly popsány investorům před prodejem. "ČKD byla v kupní smlouvě uvedena v omyl," řekl Mf Dnes vysoce postavený zdroj z ČKD. Skupina se podle něj snažila problémy řešit, ale neúspěšně.

Příští týden mají na ministerstvu financí proběhnout jednání. Stát však jakékoliv pochybení odmítá. Jak ale na tom společnost ve skutečnosti je a jak velké jsou potíže, to je nejasné, píše Mf Dnes. Firmě už ale nepatří chráněná značka Škodaexport, tu koupila plzeňská Škoda Holding.

Podobný problém má i stát se společností Technoexport, kterou počátkem roku prodal za více než půl miliardy společnosti Chemoprojekt. Během tendru se ukázalo, že proti Technoexportu vede arbitráž firma Féniks o více než 80 milionů dolarů (cca 1,6 miliardy korun). Chemoprojekt nechce do vyřešení problému kupní cenu doplatit. Stát však tvrdí, že Chemoprojekt o problémech věděl ještě před uzavřením kupní smlouvy.

Témata: škodaexport
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

19.05.2018 12:42 Praha - Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v…

J&T nemá informace, že by dnes dostala zaplaceno za dluh CEFC

18.05.2018 16:00 Praha - Skupina J&T nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama