CzechInvest lákal kanadské letecké výrobce do ČR

Praha/Montreal - Agentura CzechInvest představila českou leteckou výrobu v Kanadě, mise se zúčastnilo 12 zástupců klíčových českých firem a institucí. Ve čtvrtek o tom informoval CzechInvest.

Přidejte svůj názor

„Česká republika má v letectví ohromnou tradici, na kterou chceme navázat,“ vysvětlil důvody pro uspořádání mise Petr Nétek, sektorový specialista pro letectví agentury CzechInvest. „Máme zkušené odborníky jak pro výrobu, tak pro výzkum a vývoj. Právě to potenciálním investorům nabízíme,“ dodal.

Podle Nétka může Česká republika nabídnout především výrobu a vývoj pokročilé elektroniky a softwaru, produkci speciálních lehkých leteckých materiálů, ale i výrobu celých sestav a podsestav. „Snažíme se oslovit ty nejdůležitější společnosti v oboru, protože u nich vidíme největší potenciál k dalším expanzím ve střední Evropě – především tedy v České republice. V Kanadě se nám podařilo dohodnout jednání s těmi opravdu nejvýznamnější společnostmi,“ pochválil úspěch návštěvy Nétek.

Mezi zúčastněnými zástupci byly například společností Aero, Evektor, Jihlavan, Alucast či JobAir. Například Aero Vodovody nyní vyrábí prakticky kompletní vrtulník Sikorski S-76c a dodává také centroplán letounu C-27J Spartan pro italskou společnost Alenia Aeronautica. Americká firma Honeywell naopak v Česku vyvíjí nové díly i software, na jižní Moravě pak vyrábí součástí leteckých motorů. Tradičního českého výrobce motorů Walter Engines nedávno koupila americká GE Aviation, která chce využít českých zkušeností s výrobou motorů do malých letounů.

Témata: czechinvest
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci a STAN pohořeli. Vláda smetla návrh na odklad části EET

24.07.2017 12:43 Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních…

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu

24.07.2017 12:11 Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun

24.07.2017 11:38 Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu…

Pražské letiště odbavuje stále víc cestujících. Zájem je o Afriku, Dálný…

24.07.2017 11:08 Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama