CzechInvest lákal kanadské letecké výrobce do ČR

Praha/Montreal - Agentura CzechInvest představila českou leteckou výrobu v Kanadě, mise se zúčastnilo 12 zástupců klíčových českých firem a institucí. Ve čtvrtek o tom informoval CzechInvest.

Přidejte svůj názor

„Česká republika má v letectví ohromnou tradici, na kterou chceme navázat,“ vysvětlil důvody pro uspořádání mise Petr Nétek, sektorový specialista pro letectví agentury CzechInvest. „Máme zkušené odborníky jak pro výrobu, tak pro výzkum a vývoj. Právě to potenciálním investorům nabízíme,“ dodal.

Podle Nétka může Česká republika nabídnout především výrobu a vývoj pokročilé elektroniky a softwaru, produkci speciálních lehkých leteckých materiálů, ale i výrobu celých sestav a podsestav. „Snažíme se oslovit ty nejdůležitější společnosti v oboru, protože u nich vidíme největší potenciál k dalším expanzím ve střední Evropě – především tedy v České republice. V Kanadě se nám podařilo dohodnout jednání s těmi opravdu nejvýznamnější společnostmi,“ pochválil úspěch návštěvy Nétek.

Mezi zúčastněnými zástupci byly například společností Aero, Evektor, Jihlavan, Alucast či JobAir. Například Aero Vodovody nyní vyrábí prakticky kompletní vrtulník Sikorski S-76c a dodává také centroplán letounu C-27J Spartan pro italskou společnost Alenia Aeronautica. Americká firma Honeywell naopak v Česku vyvíjí nové díly i software, na jižní Moravě pak vyrábí součástí leteckých motorů. Tradičního českého výrobce motorů Walter Engines nedávno koupila americká GE Aviation, která chce využít českých zkušeností s výrobou motorů do malých letounů.

Témata: czechinvest
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama