CzechInvest lákal kanadské letecké výrobce do ČR

Praha/Montreal - Agentura CzechInvest představila českou leteckou výrobu v Kanadě, mise se zúčastnilo 12 zástupců klíčových českých firem a institucí. Ve čtvrtek o tom informoval CzechInvest.

Přidejte svůj názor

„Česká republika má v letectví ohromnou tradici, na kterou chceme navázat,“ vysvětlil důvody pro uspořádání mise Petr Nétek, sektorový specialista pro letectví agentury CzechInvest. „Máme zkušené odborníky jak pro výrobu, tak pro výzkum a vývoj. Právě to potenciálním investorům nabízíme,“ dodal.

Podle Nétka může Česká republika nabídnout především výrobu a vývoj pokročilé elektroniky a softwaru, produkci speciálních lehkých leteckých materiálů, ale i výrobu celých sestav a podsestav. „Snažíme se oslovit ty nejdůležitější společnosti v oboru, protože u nich vidíme největší potenciál k dalším expanzím ve střední Evropě – především tedy v České republice. V Kanadě se nám podařilo dohodnout jednání s těmi opravdu nejvýznamnější společnostmi,“ pochválil úspěch návštěvy Nétek.

Mezi zúčastněnými zástupci byly například společností Aero, Evektor, Jihlavan, Alucast či JobAir. Například Aero Vodovody nyní vyrábí prakticky kompletní vrtulník Sikorski S-76c a dodává také centroplán letounu C-27J Spartan pro italskou společnost Alenia Aeronautica. Americká firma Honeywell naopak v Česku vyvíjí nové díly i software, na jižní Moravě pak vyrábí součástí leteckých motorů. Tradičního českého výrobce motorů Walter Engines nedávno koupila americká GE Aviation, která chce využít českých zkušeností s výrobou motorů do malých letounů.

Témata: czechinvest
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Česku hrozí žaloba. Německý správce chce zpátky naftu za miliardu korun

11.12.2017 12:54 Praha - Insolvenční správce zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe Mirko Möllen chce od Česka…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama