Onderka: Navrhnu odvolání šéfa Českých drah Žaludy

Praha - Stínový ministr dopravy Roman Onderka (ČSSD) se chystá na schůzku s náměstkem ministra dopravy, na které se mu chystá podat návrh na odvolání generálního ředitele Českých drah Petra Žaludy.

Přidejte svůj názor

Onderka vnímá šéfa Českých drah jako viníka neutěšené situace v železniční přepravě. "Z Českých drah se stává moloch manažerů ve vysokých funkcích, kteří firmě neprospívají," uvedl stínový ministr.

Současně odmítá názor, který se ozývá z různých stran, že by si na sebe České dráhy měly vydělat samy. "Neexistuje stát, kde by železnice mohla žít bez státních dotací. Mimo to jsou České dráhy v tomto ohledu v porovnání s ostatními evropskými státy velmi podhodnocené, když za jeden kilometr dostávají pouhých 63 korun. Například slovenská železnice dostává od státu o polovinu více, nemluvě o německé společnosti Deutsche Bahn, které stát na jeden kilometr přispívá v přepočtu 235 korunami," upozornil Onderka.

Právě nízkou výši dotací, které České dráhy od státu dostávají, přitom přičítá jejich vedení. "Musí to zajímat hlavně management. Ten by měl být schopen zdůvodnit, na co chce peníze z navýšených dotací použít," dodal Onderka.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama