Onderka: Navrhnu odvolání šéfa Českých drah Žaludy

Praha - Stínový ministr dopravy Roman Onderka (ČSSD) se chystá na schůzku s náměstkem ministra dopravy, na které se mu chystá podat návrh na odvolání generálního ředitele Českých drah Petra Žaludy.

Přidejte svůj názor

Onderka vnímá šéfa Českých drah jako viníka neutěšené situace v železniční přepravě. "Z Českých drah se stává moloch manažerů ve vysokých funkcích, kteří firmě neprospívají," uvedl stínový ministr.

Současně odmítá názor, který se ozývá z různých stran, že by si na sebe České dráhy měly vydělat samy. "Neexistuje stát, kde by železnice mohla žít bez státních dotací. Mimo to jsou České dráhy v tomto ohledu v porovnání s ostatními evropskými státy velmi podhodnocené, když za jeden kilometr dostávají pouhých 63 korun. Například slovenská železnice dostává od státu o polovinu více, nemluvě o německé společnosti Deutsche Bahn, které stát na jeden kilometr přispívá v přepočtu 235 korunami," upozornil Onderka.

Právě nízkou výši dotací, které České dráhy od státu dostávají, přitom přičítá jejich vedení. "Musí to zajímat hlavně management. Ten by měl být schopen zdůvodnit, na co chce peníze z navýšených dotací použít," dodal Onderka.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama