Onderka: Navrhnu odvolání šéfa Českých drah Žaludy

Praha - Stínový ministr dopravy Roman Onderka (ČSSD) se chystá na schůzku s náměstkem ministra dopravy, na které se mu chystá podat návrh na odvolání generálního ředitele Českých drah Petra Žaludy.

Přidejte svůj názor

Onderka vnímá šéfa Českých drah jako viníka neutěšené situace v železniční přepravě. "Z Českých drah se stává moloch manažerů ve vysokých funkcích, kteří firmě neprospívají," uvedl stínový ministr.

Současně odmítá názor, který se ozývá z různých stran, že by si na sebe České dráhy měly vydělat samy. "Neexistuje stát, kde by železnice mohla žít bez státních dotací. Mimo to jsou České dráhy v tomto ohledu v porovnání s ostatními evropskými státy velmi podhodnocené, když za jeden kilometr dostávají pouhých 63 korun. Například slovenská železnice dostává od státu o polovinu více, nemluvě o německé společnosti Deutsche Bahn, které stát na jeden kilometr přispívá v přepočtu 235 korunami," upozornil Onderka.

Právě nízkou výši dotací, které České dráhy od státu dostávají, přitom přičítá jejich vedení. "Musí to zajímat hlavně management. Ten by měl být schopen zdůvodnit, na co chce peníze z navýšených dotací použít," dodal Onderka.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama