Dělníci jsou již za polovinou ražby silničního tunelu pod Stromovkou a Letnou

Praha - Dělníci jsou již za polovinou ražby silničního tunelu severozápadní části vnitřního automobilového okruhu Prahy pod Stromovkou a Letnou. Hrubá stavba hloubeného tunel v Troji je hotova ze sedmi desetin, informoval magistrát.

Přidejte svůj názor

V severní tunelové troubě dělníci dosud prorazili 1320 metrů a ještě je čeká směrem na Letnou dalších 910 metrů. V jižní tunelové troubě je proraženo 1250 metrů a zbývá 970 metrů. "V této části se pracuje novou rakouskou metodou. Vždy se vyrazí kus tunelu v délce odpovídající podmínkám, do výrubu se osadí ocelová síť, a ta se následně nastříká betonem v tloušťce 30 až 40 centimetrů," uvedl magistrát.

Mezi raženým portálem a novým trojským mostem bude 570 metrů dlouhý hloubený tunel, je hotov asi ze 70 procent v hrubé stavbě hotové. "Zbývá provést napojení na ražené tunely, část pod současnou tramvajovou tratí a koncovou část, která souvisí s výstavbou mostu," popsal magistrát.

Severozápadní část okruhu bude nejdelším městským tunelem ve střední Evropě a nejdelším souvislým raženým tunelem v ČR s délkou 2,23 kilometru. Celková délka okruhu činí 6,4 kilometru. V tunelu bude signál pro mobilní telefony, nouzové východy a SOS výklenky. Stavba, jejíž cena se blíží 30 miliardám korun, by měla být hotova v roce 2011.

Díky tunelu přibude podle magistrátu v šesté a sedmé městské části pět až šest kilometrů stezek pro cyklisty. Lidé budou moci projet na kole bez problémů od Strahovského tunelu do Holešovic.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama