UPC útočí na Telefóniku

Praha - Největší český kabelový operátor, UPC Česká republika zaútočil na dominantní pozici telekomunikační společnosti Telefónica O2. Zatímco dosud se zaměřoval hlavně na domácnosti, nyní zacílil také na malé firmy a živnostníky.

Přidejte svůj názor

Od května jin nabízí internetové a telefonní připojení a chystá i speciální balíčky tematických televizí. „Je to komplexní změna. Od kabelové firmy se chceme posunout více ke klasickému telekomunikačnímu operátorovi, od zábavy ke službám pro firmy,“ vysvětlil novou strategii František Malina, mluvčí UPC Česká republika. Zatím firma získala kolem 30 firem, do konce roku jich chce v segmentu malých firem a živnostníků mít pět tisíc.

Společnost již do nové strategie investovala okolo deseti milionů korun, které si vyžádalo rozšíření kapacity sítí.

Kabelový operátor hledá nové příležitosti poté, co jeho klíčový byznys, distribuce kabelových programů, narazil na strop – firma má nyní 1,13 milionu zákazníků a získání dalších by si vyžádalo neúměrné investice, uvádí deník.

Telofóniku nová konkurence nezneklidňuje. „Naše portfolio služeb je velmi komplexní a na potřeby našich zákazníků reagujeme neustále. Nástup nového hráče do tohoto segmentu tedy pro nás není důvodem pro zavádění změn,“ reagoval mluvčí Telefóniky Martin Žabka.

Témata: UPC | o2
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama