UPC útočí na Telefóniku

Praha - Největší český kabelový operátor, UPC Česká republika zaútočil na dominantní pozici telekomunikační společnosti Telefónica O2. Zatímco dosud se zaměřoval hlavně na domácnosti, nyní zacílil také na malé firmy a živnostníky.

Přidejte svůj názor

Od května jin nabízí internetové a telefonní připojení a chystá i speciální balíčky tematických televizí. „Je to komplexní změna. Od kabelové firmy se chceme posunout více ke klasickému telekomunikačnímu operátorovi, od zábavy ke službám pro firmy,“ vysvětlil novou strategii František Malina, mluvčí UPC Česká republika. Zatím firma získala kolem 30 firem, do konce roku jich chce v segmentu malých firem a živnostníků mít pět tisíc.

Společnost již do nové strategie investovala okolo deseti milionů korun, které si vyžádalo rozšíření kapacity sítí.

Kabelový operátor hledá nové příležitosti poté, co jeho klíčový byznys, distribuce kabelových programů, narazil na strop – firma má nyní 1,13 milionu zákazníků a získání dalších by si vyžádalo neúměrné investice, uvádí deník.

Telofóniku nová konkurence nezneklidňuje. „Naše portfolio služeb je velmi komplexní a na potřeby našich zákazníků reagujeme neustále. Nástup nového hráče do tohoto segmentu tedy pro nás není důvodem pro zavádění změn,“ reagoval mluvčí Telefóniky Martin Žabka.

Témata: UPC | o2
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama