UPC útočí na Telefóniku

Praha - Největší český kabelový operátor, UPC Česká republika zaútočil na dominantní pozici telekomunikační společnosti Telefónica O2. Zatímco dosud se zaměřoval hlavně na domácnosti, nyní zacílil také na malé firmy a živnostníky.

Přidejte svůj názor

Od května jin nabízí internetové a telefonní připojení a chystá i speciální balíčky tematických televizí. „Je to komplexní změna. Od kabelové firmy se chceme posunout více ke klasickému telekomunikačnímu operátorovi, od zábavy ke službám pro firmy,“ vysvětlil novou strategii František Malina, mluvčí UPC Česká republika. Zatím firma získala kolem 30 firem, do konce roku jich chce v segmentu malých firem a živnostníků mít pět tisíc.

Společnost již do nové strategie investovala okolo deseti milionů korun, které si vyžádalo rozšíření kapacity sítí.

Kabelový operátor hledá nové příležitosti poté, co jeho klíčový byznys, distribuce kabelových programů, narazil na strop – firma má nyní 1,13 milionu zákazníků a získání dalších by si vyžádalo neúměrné investice, uvádí deník.

Telofóniku nová konkurence nezneklidňuje. „Naše portfolio služeb je velmi komplexní a na potřeby našich zákazníků reagujeme neustále. Nástup nového hráče do tohoto segmentu tedy pro nás není důvodem pro zavádění změn,“ reagoval mluvčí Telefóniky Martin Žabka.

Témata: UPC | o2
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama