Protestující taxikáři v Praze přitvrzují. Dnes zablokovali dopravu na nábřeží

Praha - Taxikáři dnes po 16:00 dorazili na nábřeží, kde začali kroužit mezi Rudolfinem a Národním divadlem. Kolona záhy začala způsobovat dopravní komplikace. U Karlových lázních taxikáři silnici zablokovali. Řidiči tak protestují proti alternativním přepravním službách typu Uber, o kterých tvrdí, že jde o nekalou konkurenci.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

protest taxikářů proti Uber (Praha, 9.2.2018)

Řidičů taxi je v hlavním městě podle odhadů zhruba 8300. Ve čtvrtek se na Strahov sjelo podle organizátorů na 2000 aut, magistrát hovořil o čísle 1400.

Dnes po 16:30 bylo kompletně zacpané nábřeží a Divadelní ulice, což nahlas komentovali řidiči, kteří v důsledku protestu v zácpě zůstali stát. V koloně uvízly i tramvaje. U Karlových lázní taxikáři vozy napříč zablokovali tramvajové koleje, což začali řešit policisté. Ti se také snaží v oblasti řídit dopravu a směřovat auta včetně taxikářů mimo ucpanou Křižovnickou ulici. Situace je o něco horší ve směru od Rudolfina k Národnímu divadlu.

Kolona odpoledne zkomplikovala dopravu mezi Rudolfinem a Národním divadlem a zablokovala dopravu u Karlových lázní. Akce se podle magistrátu účastní zhruba tisícovka vozů. Jak dlouho protest potrvá, není zřejmé. Některé tramvaje nabraly zpoždění. Podle dopravního podniku ale větší omezení v provozu MHD nenastalo.

Komplikace potvrdil i pražský magistrát, i když podle něj nejde o kritickou situaci. "Automobilová doprava je v některých místech jako ve větší špičce. Taxikáři již bohužel ovlivnili i tramvajový provoz," řekl ČTK mluvčí magistrátu Vít Hofman. Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové tramvaje na nábřeží zaznamenávají zpoždění, odpovídající jiným dnům s hustším provozem.

Řidiči protestují proti takzvaným sdíleným službám typu Uber. Dvě akce již uspořádali koncem minulého týdne, tehdy jezdili po magistrále bez většího vlivu na dopravu. Minulý čtvrtek se na Strahov sjelo podle organizátorů na 2000 aut, magistrát hovořil o 1400. O den později odhadovali taxikáři počet na 1000 vozů a město na 400. S odkazem na magistrát je tak dnešní akce, pokud jde o počet aut, velikostí někde mezi čtvrteční a páteční. Taxikáři však zvolili méně prostupné komunikace.

Řidiči taxi viní stát z toho, že vůči Uberu nic nepodniká. Podle ministerstva dopravy se připravuje novela zákona, která podmínky pro taxi a služby typu Uber srovná. Hotova má být v horizontu týdnů.

Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky. Společnost Uber minulý týden uvedla, že se snaží hledat s městem a dalšími institucemi řešení, které by vyhovovalo všem.

Témata: Taxi | Praha | Uber | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunismus před komunismem? Ideály sahají dál než k marxismu-leninismu

24.02.2018 09:40 Ideály společného vlastnictví a společnosti bez sociálních rozdílů sahají hlouběji než k hlavním…

Češi a půjčky? Riziko, ale přirozené, ukázal průzkum

23.02.2018 19:46 Praha - Drtivá většina Čechů považuje půjčky a dluhy za riziko, myslí si to 87 procent lidí.…

Díra v rozpočtu EU: Juncker žádá vyšší příspěvky členských zemí

23.02.2018 15:28 Aktualizováno Brusel - Pro vyšší příspěvky členských zemí do rozpočtu EU po roce 2020 se před začátkem summitu 27…

Ťok taxikářům slíbil kulatý stůl s poslanci

23.02.2018 13:06 Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) chce uspořádat ve Sněmovně kulatý stůl, kde by se zástupci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama