Zástupci taxikářů dorazili na úřad vlády, chtějí zatočit s Uberem

Praha - Zástupci taxikářů dnes dopoledne přijeli na úřad vlády. Nelíbí se jim, že řidiči alternativních firem, jako je například Uber, porušují zákon. Babišův kabinet se pokusí ve Sněmovně zrychleně prosadit změny zákona, aby odstranila rozdíly mezi podnikáním taxikářů a provozovatelů alternativních služeb.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

protest taxikářů proti Uber (Praha, 9.2.2018)

"Zákony platí pro všechny. Pakliže platí pro legální řidiče taxi, jistě platí i pro řidiče firmy Uber a firmy Taxify," řekla místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová novinářům. "Jde o to, aby se začal vymáhat zákon," doplnila.

Nechtěla předjímat, jak dnešní vyjednávání na vládě ovlivní případné další protesty taxikářů. Uvedla pouze, že po schůzce zamíří na Strahov, aby sdělila protestujícím řidičům výsledky vyjednávání. Taxikáři už dříve uvedli, že se na základě rozhovorů s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) rozhodnou, zda dnes znovu vyjedou na protestní jízdu ulicemi Prahy.

Venclová se také ráno nechtěla vyjadřovat k návrhu ministra Dana Ťoka o nové právní úpravě pro taxislužby, jeho podrobnosti neznala. Ťok dnes řekl novinářům, že připraví poslaneckou novelu, podle níž by zprostředkování jízdy nemělo být volnou, ale vázanou živností. Srovnaly by se tak podle něj podmínky pro všechny poskytovatele, protože Uber a další podobné společnosti by mohly jízdu zprostředkovat pouze řidičům, kteří jsou oficiálně taxikáři.

Jednání s ministry podle Venclové mělo dobrý průběh. "Premiér si mě poslechl, byl občas i překvapený, co říkáme, jak se to zamotalo a jestli se to dá rozmotat," uvedla Venclová později. Argumenty taxikářů podle ní nakonec akceptoval i Ťok, který ráno kritizoval protesty a uvedl, že jimi řidiči škodí jen sami sobě.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zelená nafta? Poslanci navrhují nechat současné vratky daně zemědělcům

27.05.2018 14:05 Aktualizováno Praha - Současná úroveň vratky spotřební daně z nafty zemědělcům, takzvaná zelená nafta, by měla…

Veolii Energie ČR trojnásobně stoupl zisk, roste obliba dodávek chladu

27.05.2018 13:57 Praha - Společnost Veolia Energie ČR vytvořila loni zisk 1,02 miliardy korun, což je zhruba třikrát…

Armáda státní zaměstnanců? Podívejte se, kolik stát vydává na jejich platy

27.05.2018 11:40 Praha - Ministerstva, úřady a jejich příspěvkové organizace zaměstnávají letos 453.400 lidí, což je…

Vlaky pendolino? Stále prémiové, patří k nejkontroverznějším nákupům ČD

27.05.2018 09:04 Praha - Vlaky pendolino představují pro České dráhy i po téměř 13 letech provozu prémiové vozy a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama