Stát navyšuje svůj podíl v ČSA

Praha - Stát se snaží zvýšit svůj podíl v Českých aeroliniích (ČSA), které jsou v privatizaci. Své akce prodává slovenský Fond národního majektu (FNM) a o stejném kroku uvažuje i Bratislava.

Přidejte svůj názor

371

Smouva s FNM, který vlastní 0,24 procenta akcií, je podle deníku připravena ke schválení v představenstvu a dozorčí radě ČSA. Transakce se týká 613 z 670 nabízených akcií. Cena má být podle ministerstva financí asi deset milionů korun, řekl HN mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

Slováci akcie nabízejí za 601 eur za kus. ČSA by to krátce před privatizací oceňovalo na 4,5 miliardy korun, na psal deník.

Jedná se i s Bratislavou o koupi 0,98 procenta akcií ČSA. Město o prodeji nyní uvažuje, uvedly HN. Nyní má stát v ČSA podíl 91,5 procenta akcií.

V tendru na prodej ČSA zůstaly Air France-KLM a konsorcium TravelService a Unimex. Na podání nabídek mají čas do konce července. Odborníci odhadují, že hodnota firmy činí tři až pět miliard korun. Hovoří se ale až o deseti miliardách.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama