Úroveň vzdělání v Česku? Mladým chybí před nástupem do práce praxe

Praha - Úroveň vzdělání v Česku ohodnotilo v průzkumu jako vysokou, nebo velmi vysokou 53 procent účastníků průzkumu. Zhruba devět desetin dotázaných ale vytklo českému školství, že mladí lidé nemají před vstupem na trh práce dost praktických zkušeností v oboru.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Střední školy, ilustrační fotografie

Ve školách by měli působit vyučující či jiní odborníci, kteří mají zkušenosti z praxe, míní většina lidí v průzkumu agentury Ipsos pro sdružení firem Byznys pro společnost.

K výuce by také měly být podle asi tří čtvrtin lidí využívány praktické příklady a měly by se rozšiřovat možnosti stáží a brigád pro studenty ve firmách. "Je důležité, aby se firmy podílely na koncepci vzdělávání, ale současně je důležité, aby byly firmy připraveny na mladé - například v nabídce flexibility práce či umožnění sladění osobních hodnot s firemními," uvedla šéfka Byznysu pro společnost Pavlína Kalousová.

Dvě pětiny dotázaných také zdůraznily význam výuky cizích jazyků. Jen zhruba třetina lidí považuje za důležité pro přípravu na praxi používat při výuce výpočetní techniku a moderní technologie.

Přitom třeba mluvčí operátora O2 Hany Farghali v souvislosti s průzkumem uvedl, že O2 vidí ve znalosti digitálních technologií u absolventů nedostatky. "Jako čím dál palčivější problém vnímáme, že ze škol vycházejí lidé bez základní digitální gramotnosti. Jedna věc je digitální technologie vlastnit, a druhá je umět je správně využívat," uvedl. O2, které zaměstnává v Česku tisíce lidí, proto podle něj podporuje třeba vzdělávání v zabezpečení digitálních technologií.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunistický ministr slev? Nejedlý se ztrapňoval projevy o všem a ke všemu

22.04.2018 13:11 Aktualizováno Komunistická strana stihla za svou existenci nabídnout celou řadu nejpodivnějších kreatur. Dnes…

V Dukovanech skončila odstávka čtvrtého bloku

22.04.2018 11:59 Dukovany (Třebíčsko) - V jaderné elektrárně Dukovany dnes skončila po devíti dnech neplánovaná…

Čtvrtina Čechů vyzkoušela služby sdílené ekonomiky

22.04.2018 10:24 Praha - Na 29 procent populace zná pojem sdílená ekonomika a přibližně čtvrtina alespoň nějakou…

Každý Čech by měl splatit 161 tisíc. Státní dluh opět vzrostl

20.04.2018 16:49 Praha - Státní dluh v letošním prvním čtvrtletí vzrostl proti konci roku 2017 zhruba o 87 miliard…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama