Česko má klíč k dotacím EU

Praha - Čeští úředníci ukončili práci na dokumentu, který má přesvědčit Evropskou komisi, že je republika připravena čerpat peníze z evropských fondů. Jde o výčet problémů a dat nápravy, která mají otevřít dveře k 26,7 miliardy eur.

Přidejte svůj názor

Až dosud byly evropské projekty propláceny výhradně z národních zdrojů a unijních záloh na jednotlivé operační programy, proplácení průběžných plateb – tedy úhradu vynaložených nákladů ze zdrojů EU – stopla po nedostatcích v monitorovacím systému o stavu čerpání loni v prosinci Evropská komise. Soubor opatření, takzvaný akční plán, projedná v pondělí vláda premiéra Jana Fischera. Jeho autory jsou pracovníci Auditního orgánu ministerstva financí a ministerstva pro místní rozvoj.

Ve čtvrtek by měl podle informací E15 dostat materiál ministr financí Eduard Janota, po něm pak předseda vlády. Půjde o součást Informace o stavu monitorovacího systému, který je klíčovým nástrojem pro komunikaci o stavu čerpání mezi Prahou a Bruselem.

„Jednali jsme každý den, scházeli jsme se s odborníky z ministerstva financí, akční plán předložíme i panu premiérovi. Teprve až se s tímto dokumentem seznámí ministři, bude odeslán do Bruselu,“ uvedl pro E15 ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Témata: dotace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Česku hrozí žaloba. Německý správce chce zpátky naftu za miliardu korun

11.12.2017 12:54 Praha - Insolvenční správce zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe Mirko Möllen chce od Česka…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama