Česko má klíč k dotacím EU

Praha - Čeští úředníci ukončili práci na dokumentu, který má přesvědčit Evropskou komisi, že je republika připravena čerpat peníze z evropských fondů. Jde o výčet problémů a dat nápravy, která mají otevřít dveře k 26,7 miliardy eur.

Přidejte svůj názor

Až dosud byly evropské projekty propláceny výhradně z národních zdrojů a unijních záloh na jednotlivé operační programy, proplácení průběžných plateb – tedy úhradu vynaložených nákladů ze zdrojů EU – stopla po nedostatcích v monitorovacím systému o stavu čerpání loni v prosinci Evropská komise. Soubor opatření, takzvaný akční plán, projedná v pondělí vláda premiéra Jana Fischera. Jeho autory jsou pracovníci Auditního orgánu ministerstva financí a ministerstva pro místní rozvoj.

Ve čtvrtek by měl podle informací E15 dostat materiál ministr financí Eduard Janota, po něm pak předseda vlády. Půjde o součást Informace o stavu monitorovacího systému, který je klíčovým nástrojem pro komunikaci o stavu čerpání mezi Prahou a Bruselem.

„Jednali jsme každý den, scházeli jsme se s odborníky z ministerstva financí, akční plán předložíme i panu premiérovi. Teprve až se s tímto dokumentem seznámí ministři, bude odeslán do Bruselu,“ uvedl pro E15 ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Témata: dotace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Globus stáhnul z prodeje chobotničky, obsahovaly jedovaté kadmium

25.05.2018 16:23 Praha - Kvůli zvýšenému limitu toxického kadmia nařídila Státní veterinární zpráva (SVS) stáhnout z…

Koruna vůči euru padá, je nejslabší od konce roku 2017. Zakročí ČNB?

25.05.2018 15:41 Praha/Stockholm - Guvernér České národní banky Jiří Rusnok předpokládá, že koruna v příštích…

Vedení Unipetrolu navrhuje nevyplatit dividendu. Ostuda a blamáž, hromuje…

25.05.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Představenstvo petrochemického holdingu Unipetrol navrhuje nevyplatit letos akcionářům…

J&T dostala 11,5 miliardy korun, které jí dlužila CEFC. Mynář svádí…

25.05.2018 14:00 Praha - Skupina J&T dostala od čínské CITIC Group 11,5 miliardy Kč, které jí dlužila čínská CEFC.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama