Česko má klíč k dotacím EU

Praha - Čeští úředníci ukončili práci na dokumentu, který má přesvědčit Evropskou komisi, že je republika připravena čerpat peníze z evropských fondů. Jde o výčet problémů a dat nápravy, která mají otevřít dveře k 26,7 miliardy eur.

Přidejte svůj názor

Až dosud byly evropské projekty propláceny výhradně z národních zdrojů a unijních záloh na jednotlivé operační programy, proplácení průběžných plateb – tedy úhradu vynaložených nákladů ze zdrojů EU – stopla po nedostatcích v monitorovacím systému o stavu čerpání loni v prosinci Evropská komise. Soubor opatření, takzvaný akční plán, projedná v pondělí vláda premiéra Jana Fischera. Jeho autory jsou pracovníci Auditního orgánu ministerstva financí a ministerstva pro místní rozvoj.

Ve čtvrtek by měl podle informací E15 dostat materiál ministr financí Eduard Janota, po něm pak předseda vlády. Půjde o součást Informace o stavu monitorovacího systému, který je klíčovým nástrojem pro komunikaci o stavu čerpání mezi Prahou a Bruselem.

„Jednali jsme každý den, scházeli jsme se s odborníky z ministerstva financí, akční plán předložíme i panu premiérovi. Teprve až se s tímto dokumentem seznámí ministři, bude odeslán do Bruselu,“ uvedl pro E15 ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Témata: dotace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu, Topolánek…

24.07.2017 16:48 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Lidovci a STAN pohořeli. Vláda smetla návrh na odklad části EET

24.07.2017 12:43 Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních…

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun

24.07.2017 11:38 Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu…

Pražské letiště odbavuje stále víc cestujících. Zájem je o Afriku, Dálný…

24.07.2017 11:08 Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama