Končí platnost dálničních známek 2010!

Praha - Pokuta ve výši 500 tisíc korun hrozí všem řidičům vozidel s hmotností do 3,5 tuny v případě, že se 1. února vydají na zpoplatněný úsek silnice bez nové dálniční známky. Pondělní půlnocí totiž končí platnost loňských dálničních známek.

Diskuse: 0

Končí platnost dálničních známek 2010! - anotační foto
reklama

Ani v letošním roce kupony z předních skel vozidel s hmotností do 3,5 tuny nezmizí. Stát sice chtěl, aby řidiči osobních automobilů už letos využívali elektronické viněty, nakonec jejich zavedení posunul na rok 2016 poté, co se ukázalo, že by na nich vydělal méně než na klasických dálničních známkách.

Prodej ročních dálničních kuponů pro rok 2011 začal tradičně již 1. prosince. Měsíční a desetidenní kupony jsou v prodeji od 1. ledna letošního roku. Cena pro vozidla do 3,5 tuny se nemění, roční kupon stojí 1200 korun, měsíční 350 korun a desetidenní 250 korun.

"Dálniční známky je možné koupit na více než 6600 prodejních místech, mezi něž patří všechny pobočky České pošty a také většina čerpacích stanic v ČR," uvádí ministerstvo dopravy.

Řidičům, kteří si novou dálniční známku nepřilepí na přední sklo, nebudou ji mít v odpovídající hodnotě, nevyplní si údaje o registrační značce na obou dílech známky, nepředloží druhý díl ke kontrole nebo si neodstraní již neplatnou známku, hrozí až pětitisícová pokuta. Ze správního řízení mohou dokonce odejít řidiči s pokutou 100 tisíc až 500 tisíc korun.

Výnos z prodeje dálničních kuponů je jedním z příjmů státu a slouží k údržbě současných tuzemských dálnic a rychlostních komunikací. Do října loňského roku se prodalo bezmála 4,4 milionu kusů kuponů pro rok 2010. Stát za ně vyinkasoval částku 2,24 miliardy korun.

Pro rok 2011 nechalo ministerstvo dopravy vyrobit 2,15 milionu kusů ročních dálničních kuponů, 700 tisíc měsíčních a 2,72 milionu kusů desetidenních kuponů.

reklama
Klíčová slova: dálniční poplatky

Diskuse

Končí platnost dálničních známek 2010!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Deficit veřejných financí by měl být nižší než 2 procenta HDP  - anotační foto

Deficit veřejných financí by měl být nižší než 2 procenta HDP

20.04.2015 01:03 Praha - Výdaje na vzdělání, investice do infrastruktury a snížení nezaměstnanosti budou hlavními prioritami...

Čína snižuje požadavek na minimální rezervy bank  - anotační foto

Čína snižuje požadavek na minimální rezervy bank

19.04.2015 17:39 Peking - Čínská centrální banka dnes oznámila, že s platností od pondělí sníží o jeden procentní bod úroveň...

Farmářské trhy v Ostravě lákají stále více lidí  - anotační foto

Farmářské trhy v Ostravě lákají stále více lidí

19.04.2015 16:30 Ostrava - Zájem Ostravanů o výrobky farmářů roste. Obyvatelé krajského města mají možnost nakupovat výrobky...

Před MS v hokeji se vyrojil rekordní počet slevových akcí na televize - anotační foto

Před MS v hokeji se vyrojil rekordní počet slevových akcí na televize

19.04.2015 16:08 Praha - Obchodníci spustili před mistrovstvím světa v hokeji rekordní počet slevových akcí na televize....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 10323 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama