ČRo: Stát nekoupí dluhopisy Oleofinu

Praha - Stát odstupuje od kontroverzního projektu, nad kterým držel taktovku ministr zemědělství Petr Gandalovič. Jeho nástupce v úřednické vládě Jakub Šebesta podle informací Českého rozhlasu na základě auditu rozhodl o tom, že stát nekoupí za 300 miliónů korun dluhopisy kontroverzní společnosti Oleofin.

Přidejte svůj názor

V pátek ministr toto rozhodnutí sdělí šéfovi Podpůrného a garančního lesnického fondu, který měl dluhopisy kupovat. Audit podle zjištění rozhlasu dospěl k tomu, že by to byla nenávratná investice do společnosti, která má velké problémy.

Dluží totiž například desítky miliónů dodavatelům řepky. Firma Oleofin je součástí kontroverzní skupiny kolem ústecké Setuzy, kterou dříve ovládal uprchlík Tomáš Pitr. Oleofin zajišťuje nástupnické společnosti Setuzy veškerý obchodní servis. Kolabující potravinářsko-drogistické uskupení kontroluje kontroverzní podnikatel Petr Sisák.

Tomu patří i sousední ústecký Spolek pro chemickou a hutní výrobu. Sisákovým známým je už zmiňovaný Petr Gandalovič. Právě on se delší dobu snažil zajistit pro Sisákovu firmu státní pomoc, uvedl Český rozhlas.

Témata: dluhopisy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama