Praha kvůli krizi šetří, vzdává se olympiády

Praha - Hlavní město Praha očekává, že kvůli zpomalení české ekonomiky se její rozpočtové příjmy letos propadnou o téměř tři miliardy korun. Jak uvedla televize Z1 Praha se kvůli krizi vzdává také pořádání olympijských her.

Přidejte svůj názor

Pavel Bém

Pražský primátor Pavel Bém (ODS) televizi Z1 potvrdil, že vzhledem k nedostatku financí hlavní město už nebude dál usilovat o pořádání olympiády v roce 2024. „Je nezbytné, aby v této chvíli Praha přehodnotila některé strategické cíle. Jedním z nich je pořádání letních olympijských her v roce 2024,“ řekl Bém televizi Z1.

Rada města bude v úterý jednat o tom, kde lze v rozpočtu Prahy ušetřit. Úspory by se měly dotknout například rekonstrukce čističky odpadních vod v Troji nebo investic do protipovodňových opatření.

Šetřit se naopak nebude na některých krátkodobých projektech, které město plánuje odstartovat v příštích pěti letech. Škrty v rozpočtu tak nezasáhnou například rozšiřování tras pražského metra. „Navrhujeme zatím především preventivní opatření, která by se neměla dotknout klíčových strategických investic, jako je výstavba tunelového komplexu Blanka nebo dalších tras pražského metra,“ upřesnil primátor Prahy.

Do roku 2010 by Praha měla díky úsporám v rozpočtu ušetřit až 11 miliard korun.

Témata: olympiáda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama