Praha kvůli krizi šetří, vzdává se olympiády

Praha - Hlavní město Praha očekává, že kvůli zpomalení české ekonomiky se její rozpočtové příjmy letos propadnou o téměř tři miliardy korun. Jak uvedla televize Z1 Praha se kvůli krizi vzdává také pořádání olympijských her.

Přidejte svůj názor

Pavel Bém

Pražský primátor Pavel Bém (ODS) televizi Z1 potvrdil, že vzhledem k nedostatku financí hlavní město už nebude dál usilovat o pořádání olympiády v roce 2024. „Je nezbytné, aby v této chvíli Praha přehodnotila některé strategické cíle. Jedním z nich je pořádání letních olympijských her v roce 2024,“ řekl Bém televizi Z1.

Rada města bude v úterý jednat o tom, kde lze v rozpočtu Prahy ušetřit. Úspory by se měly dotknout například rekonstrukce čističky odpadních vod v Troji nebo investic do protipovodňových opatření.

Šetřit se naopak nebude na některých krátkodobých projektech, které město plánuje odstartovat v příštích pěti letech. Škrty v rozpočtu tak nezasáhnou například rozšiřování tras pražského metra. „Navrhujeme zatím především preventivní opatření, která by se neměla dotknout klíčových strategických investic, jako je výstavba tunelového komplexu Blanka nebo dalších tras pražského metra,“ upřesnil primátor Prahy.

Do roku 2010 by Praha měla díky úsporám v rozpočtu ušetřit až 11 miliard korun.

Témata: olympiáda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama