Praha kvůli krizi šetří, vzdává se olympiády

Praha - Hlavní město Praha očekává, že kvůli zpomalení české ekonomiky se její rozpočtové příjmy letos propadnou o téměř tři miliardy korun. Jak uvedla televize Z1 Praha se kvůli krizi vzdává také pořádání olympijských her.

Přidejte svůj názor

Pavel Bém

Pražský primátor Pavel Bém (ODS) televizi Z1 potvrdil, že vzhledem k nedostatku financí hlavní město už nebude dál usilovat o pořádání olympiády v roce 2024. „Je nezbytné, aby v této chvíli Praha přehodnotila některé strategické cíle. Jedním z nich je pořádání letních olympijských her v roce 2024,“ řekl Bém televizi Z1.

Rada města bude v úterý jednat o tom, kde lze v rozpočtu Prahy ušetřit. Úspory by se měly dotknout například rekonstrukce čističky odpadních vod v Troji nebo investic do protipovodňových opatření.

Šetřit se naopak nebude na některých krátkodobých projektech, které město plánuje odstartovat v příštích pěti letech. Škrty v rozpočtu tak nezasáhnou například rozšiřování tras pražského metra. „Navrhujeme zatím především preventivní opatření, která by se neměla dotknout klíčových strategických investic, jako je výstavba tunelového komplexu Blanka nebo dalších tras pražského metra,“ upřesnil primátor Prahy.

Do roku 2010 by Praha měla díky úsporám v rozpočtu ušetřit až 11 miliard korun.

Témata: olympiáda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama