Lidé mají z příjmu nad 100 tisíc odevzdat státu čtyři desetiny, říká ČSSD

Sociální demokraté dnes na tiskové konferenci ohledně svého programu do podzimních parlamentních voleb uvedli, že v případě úspěchu obnoví daňovou progresi. Lidé s příjmem nad 100 tisíc korun mají platit daň 38%.

Přidejte svůj názor

Bohuslav Sobotka

Návrh představil stínový ministr financí Bohuslav Sobotka.

Podle něj by měly být platy daněny opět progresivně a to ve více sazbách. Nejvyšší by postihla občany s příjmem nad 100 tisíc korun, přičemž část platu nad tuto hranici by lidé danili sazbou 38%. Ostatní sazby Sobotka nezveřejnil.

Kromě daňové progrese chtějí sociální demokraté obnovit i společné zdanění manželů, dědictví v hodnotě nad deset milionů by mělo být nově zdaněno třemi procenty i u prvních dvou skupin.

Sobotka dále uvedl, že chce prosadit zavedení jednoho místa pro platby za sociální a zdravotní pojištění, daně a cla. Tím by se podle něj ušetřilo.

Dnešní daňový systém využívá jednotné sazby daně, kdy každý odvádí 15% ze superhrubé mzdy, což znamená asi 23% z hrubé mzdy. Mírnou daňovou progresi zajišťují odečitatelné položky, které znamenají například to, že z hrubé mzdy nižší než 10 tisíc korun se daň neplatí.

Témata: daň | ČSSD
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama