Rebelující trafikanti píší kvůli Sazce ministrovi

Praha - Rebelující trafikanti v pondělí poslali otevřený dopis ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), nelíbí se jim obviňování, že se kvůli nim nevyplácejí výhry. Agentuře Mediafax to sdělil jeden z provozovatelů, který si ale nepřál zveřejnit své jméno.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Nesouhlasíme s prezentací, že jsme to my provozovatelé, kvůli kterým jsou podávány na finančních úřadech stížnosti na nevyplacené výhry," stojí v otevřeném dopise, o jehož sepisování informoval Mediafax už v neděli.

Provozovatelé terminálů dopisem reagují na rozhovor s generálním ředitelem Sazky Alešem Hušákem v sobotním vydání deníku MF Dnes. Hušák v něm mimo jiné tvrdí, že řada obstaravatelů přestala loterii provozovat, drží terminály a započítávají si přijaté peníze vůči kauci. Podle něj se takto začala chovat významná část sítě a pro Sazku je to velký problém, který chce řešit.

"Nám se na dané situaci nelíbí, že má někdo evidentně zájem na tom, aby síť terminálů byla zlikvidována, a nikdo s tím nic nedělá, resp. nechce dělat. Viz otevřené dopisy. Dále je snaha získat z nás co nejvíce peněz ve formě sankcí. Vykládání si smlouvy podle svého, v nejasných bodech, které tu ovšem nemohu citovat," uvedl pro agenturu Mediafax obstaravatel Sazky Bedřich Beníček. "Rádi bychom dosáhli toho, aby se celou situací začal někdo opravdu zabývat, popř. aby bylo přistoupeno na náš návrh, a zachovat tak chod terminálů a fungování celé Sazky," vysvětlil důvody sepsání otevřeného dopisu.

Trafikanti k dopisu zároveň připojili i znění otevřeného dopisu Sazce, se kterým u firmy neuspěli. V něm požadují, aby "tržby za minulé období byly nebo budou poníženy do výše kauce a další odvody budou provedeny již v plně odpovídající výši. Ponížený odvod nebude ze strany Sazky penalizován."

Sazka provozovatelům odpověděla nesouhlasně. Obdobný dopis pak trafikanti zaslali také insolvenčnímu správci firmy Josefu Cupkovi. Správce se pro agenturu Mediafax vyjádřil tak, že dispoziční oprávnění má Sazka a Sazka má také směrnici, co dělat, když budou smlouvy porušeny. "Nemám možnost jí do toho zasahovat," uvedl Cupka.

"Doufám, že pochopíte, kdo jsou ti, kdo se snaží a jednají ve prospěch Sazky. My nejsme ti, kterým se povedlo dostat do krachu firmu, která tady funguje desítky let," stojí dále v dopisu ministrovi.

Provozovatelé terminálů mají u Sazky kauce desítek až stovek tisíc korun, celkem jde o 260 milionů korun. Trafikanti se bojí, že o své peníze přijdou.

Sazka provozovatelům, kteří neodvedli tržby, terminály odpojuje. Na internetu se spekuluje až o 1 200 Sazkou odpojených přístrojů.

Sazka je od úterý 29. března v úpadku, první schůze věřitelů se sejde 26. května. Na ní by se mělo rozhodnout, zda firma půjde do konkursu, nebo zda věřitelé odsouhlasí její reorganizaci.

Témata: Sazka
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zálohy na PET lahve? Karlovarské minerálky o tom uvažují, částka patrně…

23.01.2018 16:02 Praha - Společnost Karlovarské minerální vody zvažuje, že zavede zálohy na PET lahve. Chce tím…

Obsah nákupních košíků Čechů: Co se změnilo od revoluce?

23.01.2018 16:01 Fronty na maso a na banány dnes znějí především mladším generacím místy humorně. Přesto před…

Co se děje, když na svatbě místo "ano" zazní "ne"?

22.01.2018 19:47 Aktualizováno "Táži se vás, pane ženichu, zda vstupujete dobrovolně do manželství se zde přítomnou slečnou,…

Binec v účetnictví: Ministerstvo pro místní rozvoj udělalo chyby v řádu…

22.01.2018 17:02 Aktualizováno Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil údaje závěrečného účtu, vedení účetnictví a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama