Firmy chtějí absolventy známých škol

Praha - Exkluzivní průzkum HN ukázal, že tradiční školy mají lepší zvuk. Zaměstnavatelé stále považují diplom například z Univerzity Karlovy za doklad kvalitnějšího vzdělání, než titul z menší školy mimo hlavní město.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"U prestižních mezinárodních společností, na které se hlásí řada absolventů, hraje v prvním posuzování životopisu kandidátů roli i univerzita na níž studovali, " říká personální konzultantka z agentury Mita Thor International Markéta Smažilová. Podle průzkumu HN měly personální agentury zhodnotit vysokoškolské absolventy ve čtyřech studijních oborech - právo, ekonomie, technika a informační technologie, jejichž absolventi dosahují mezi vysokoškolsky vzdělanými lidmi zpravidla na nejvyšší platy.

Tak například mezi absolventy práv mají navrch u pohovorů ti z pražské Univerzity Karlovy a v technických oborech se blýsknou kandidáti s diplomem z ČVUT. Kromě vzdělání však zaměstnavatelé kladou důraz na dostatečnou praxi a zahraniční stáže během studia a schopnost se dorozumět cizími jazyky.

Co se týče praxe, právě tady se ukazují výhody pražských škol. " Pražští absolventi mohou mít větší příležitost pracovat při studiu v oboru, než studenti v regionech. Z daných zkušeností u velkých společností pak mohou těžit při hledání práce, protože jsou atraktivní pro zaměstnavatele, " vysvětluje Mikuláš Procházka marketing manažer z Grafton Recruitment.

Vysokoškolský titul se v Česku stále vyplatí. Magistr má totiž pořád dvakrát vyšší plat než člověk s maturitou. S přibývajícím počtem vysokoškolsky vzdělaných lidí si však firmy budou více vybírat podle jména školy.

Témata: Školství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama