Firmy chtějí absolventy známých škol

Praha - Exkluzivní průzkum HN ukázal, že tradiční školy mají lepší zvuk. Zaměstnavatelé stále považují diplom například z Univerzity Karlovy za doklad kvalitnějšího vzdělání, než titul z menší školy mimo hlavní město.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"U prestižních mezinárodních společností, na které se hlásí řada absolventů, hraje v prvním posuzování životopisu kandidátů roli i univerzita na níž studovali, " říká personální konzultantka z agentury Mita Thor International Markéta Smažilová. Podle průzkumu HN měly personální agentury zhodnotit vysokoškolské absolventy ve čtyřech studijních oborech - právo, ekonomie, technika a informační technologie, jejichž absolventi dosahují mezi vysokoškolsky vzdělanými lidmi zpravidla na nejvyšší platy.

Tak například mezi absolventy práv mají navrch u pohovorů ti z pražské Univerzity Karlovy a v technických oborech se blýsknou kandidáti s diplomem z ČVUT. Kromě vzdělání však zaměstnavatelé kladou důraz na dostatečnou praxi a zahraniční stáže během studia a schopnost se dorozumět cizími jazyky.

Co se týče praxe, právě tady se ukazují výhody pražských škol. " Pražští absolventi mohou mít větší příležitost pracovat při studiu v oboru, než studenti v regionech. Z daných zkušeností u velkých společností pak mohou těžit při hledání práce, protože jsou atraktivní pro zaměstnavatele, " vysvětluje Mikuláš Procházka marketing manažer z Grafton Recruitment.

Vysokoškolský titul se v Česku stále vyplatí. Magistr má totiž pořád dvakrát vyšší plat než člověk s maturitou. S přibývajícím počtem vysokoškolsky vzdělaných lidí si však firmy budou více vybírat podle jména školy.

Témata: Školství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama