Firmy chtějí absolventy známých škol

Praha - Exkluzivní průzkum HN ukázal, že tradiční školy mají lepší zvuk. Zaměstnavatelé stále považují diplom například z Univerzity Karlovy za doklad kvalitnějšího vzdělání, než titul z menší školy mimo hlavní město.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"U prestižních mezinárodních společností, na které se hlásí řada absolventů, hraje v prvním posuzování životopisu kandidátů roli i univerzita na níž studovali, " říká personální konzultantka z agentury Mita Thor International Markéta Smažilová. Podle průzkumu HN měly personální agentury zhodnotit vysokoškolské absolventy ve čtyřech studijních oborech - právo, ekonomie, technika a informační technologie, jejichž absolventi dosahují mezi vysokoškolsky vzdělanými lidmi zpravidla na nejvyšší platy.

Tak například mezi absolventy práv mají navrch u pohovorů ti z pražské Univerzity Karlovy a v technických oborech se blýsknou kandidáti s diplomem z ČVUT. Kromě vzdělání však zaměstnavatelé kladou důraz na dostatečnou praxi a zahraniční stáže během studia a schopnost se dorozumět cizími jazyky.

Co se týče praxe, právě tady se ukazují výhody pražských škol. " Pražští absolventi mohou mít větší příležitost pracovat při studiu v oboru, než studenti v regionech. Z daných zkušeností u velkých společností pak mohou těžit při hledání práce, protože jsou atraktivní pro zaměstnavatele, " vysvětluje Mikuláš Procházka marketing manažer z Grafton Recruitment.

Vysokoškolský titul se v Česku stále vyplatí. Magistr má totiž pořád dvakrát vyšší plat než člověk s maturitou. S přibývajícím počtem vysokoškolsky vzdělaných lidí si však firmy budou více vybírat podle jména školy.

Témata: Školství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

19.05.2018 12:42 Praha - Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v…

J&T nemá informace, že by dnes dostala zaplaceno za dluh CEFC

18.05.2018 16:00 Praha - Skupina J&T nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama