Banky nabízejí půjčky i těm, kteří nemají na splácení

Praha - Některé tuzemské banky nabízejí domácnostem půjčky i přesto, že lidé na jejich splácení nemají peníze. Neobstojí tak tvrzení některých bankéřů, že finanční instituce nyní prověřují všechny klienty mnohem přísněji kvůli rostoucímu riziku nesplácení úvěrů.

Přidejte svůj názor

Podle ověřených informací Práva by například mladá rodina se dvěma dětmi s čistým příjmem kolem pětatřiceti tisíc korun, která jen s obtížemi zvládá platit hypotéku a další úvěry, neměla v některých tuzemských bankách velké potíže získat třeba i třistatisícovou půjčku bez ručitele na cokoliv.

Centrální banka i analytici komerčních bank se shodují, že tento rok by mohly mít peněžní ústavy kvůli dopadům krize na firmy a domácnosti potíže s návratností každé desáté půjčky. Bankovní domy proto přes pokles sazeb ČNB zvyšují úročení úvěrů a současně snižují úroky z vkladů. Vedle toho zavádějí i vysoké sankční poplatky za nesplácení úvěrů.

Témata: banky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama